Бермуди

БермудиБермудські острови (англ. Bermuda Islands, Somers Isles) — англійська заморська територія в північно-західній частині Атлантичного океану; площа — 54 км²; столиця і головний порт Гамільтон; з 150 малих островів, яких близько 20 ненаселені, пов’язаних мостами і дамбами; найстарша англійська колонія; розвинений туризм, банківська справа, фармацевтична промисловість.

На острові теплий, мякий клімат. Від +20 °C в січні до +30 °C в серпні. У 2011 році був поставлений рекорд +10 °C.

Конституція була прийнята 1967 року і відкорегована 1989 та 2003. Голову території, губернатора, призначає англійська королева за порадою лондонського уряду. Бермуди — повністю самокерована колонія з сенатом (11 членів) і виборною палатою (36 депутатів), які подають на затвердження губернатору прем’єра. Оборону та зовнішні зносини острів’яни залишили у руках Британії.

Губернатором зараз від 2002 року служить сер Джон Верекер (John Vereker). У 2006 після перемоги над колишнім прем’єром Алексом Скоттом (Alex Scott) посаду прем’єра посів Евард Браун (Ewart Brown).

Острови було названо на ім’я Хуана де Бермудеса, прибулого на них в 1515; англійські колоністи поселилися в 1609. Індійські і африканські раби були привезені в 1616 і перевищили за кількістю білих поселенців. Расистські заворушення призвели в 1977 до введення, на прохання уряду, англійських військ.

Бермудські острови мають досить потужну економіку. Завдяки тому, що на острові зарестрована велика кількість страхових та банківських установ, а також велика кількість заможніх жителів, ВВП на душу населення в 2004 році — 69,9 тис. дол. (4-е місце у світі).

По тоннажу морських суден (три мільйона брутто реєстрових тон) Бермуди займають 5-е місце у світі.

В промисловості зайнято 17% активного населення. На Бермудах працюють підприємства з ремонту суден, виготовлення човнів, фармацевтичних виробів, будівельних матеріалів.

В сільському господарстві і рибальстві зайнято 3% працездатного населення. На островах вирощують банани, картоплю, помідори, капусту, розвинене рибальство (вилов становить близько 800 т в рік), квітникарство — орієнтовано на експорт.

80% продовольства, що споживається, Бермуди вимушені ввозити з-за кордону. Ввозяться також паливо, промислові товари, одяг та будматеріали.

Основні постачальники імпорту (1,2 млрд дол. в 2008 році): Італія 26,2%, США 18%, Південна Корея 17,3%, Великобританія 8,3%, Сінгапур 5,3%.

З 1970 року бермудський фунт (був прив’язаний до курса британського фунта — 1:1) був замінений новою грошовою одиницею — бермудським доларом (прив’язаний до курсу долара США — 1:1).

На островах розвинений туризм. За рік на островах відпочиває до 1.5 млн туристів. 80 відсотків з них — США. Також бувають туристи з Канади. На острів заходять тихоокеанські лайнери. На півночі головного острова є аєропорт. Туристам не можна брати в оренду авто. Зате можна взяти скутер або скористатися суспільним траспортом.

Режим в’їзду для громадян України візовий, візи оформлюються через Посольство Великобританії в Україні

Бермуди відомі своїми рожевими пляжами. Тисячі відвідувачів навідуються сюди щороку.

загрузка...
МЕТКИ