У Боснії та Герцоговині проходять вибори президента та в Парламент

У Боснії та Герцоговині проходять вибори президента та в ПарламентБагато виборців переживають почуття апатії, тому активність на виборах очікується невисокою.

У Боснії і Герцеговині сьогодні, 12 жовтня, відбуваються парламентські й президентські вибори. Майже 3,3 мільйона громадян обирають не тільки 42 депутати федерального парламенту, а й членів місцевих парламентів Республіки Сербської і мусульмано-хорватської федерації.

Крім того, обираються члени президії Боснії і Герцеговини, до якої входять по одному представникові від сербів, хорватів і мусульман.

Повідомляється, що в Боснії і Герцеговині, що сильно постраждали і була розколоті в результаті війни 1992-1995 років, багато виборців переживають почуття апатії, тому активність на виборах очікується невисокою.

Уряд у Сараєво прагне почати переговори про вступ до Євросоюзу, проте поки що не добився успіхів у сфері проведення політичних і економічних реформ, необхідних для приєднання до цієї організації. Економіка в Боснії зруйнована, безробіття становить 44%. Напередодні виборів Євросоюз закликав боснійців проголосувати за «необхідне примирення сердець в суспільстві».

ЄС і США також побічно закликали виборців відмовити в довірі некомпетентним і корумпованим політикам, які перебувають зараз при владі. Проте очікується, що більшість мусульман, православних сербів і католицьких хорватів знову голосуватимуть за партії їхніх національних лідерів.

джерело tyzhden.ua

загрузка...
МЕТКИ