Іноземці будуть керувати ГПУ та МВС

Іноземці будуть керувати ГПУ та МВСНа наступному тижні український парламент скоріш за все прийме зміни до Закону про Генеральну прокуратуру, які передбачають залучення іноземних фахівців до керівництва органом. Безумовно, ініціатива Президента Порошенко має величезний попит серед громадян, які позитивно схвалили подібний метод в процесі формування Уряду, до якого увійшли три висококваліфікованих менеджера в якості міністрів, отримавши громадянство України, тим самим змінили політично вмотивований Уряд на частково технократичний.

Від тепер можна прогнозувати, що з часом в міністерствах фінансів, економіки та охорони здоров’я системна корупція буде ліквідована, але варто усвідомити, що подолання корупцію в системі міністерств потребує часу та антикорупційно налаштованих правоохоронних органів. Повертаюсь до можливої заміни керівництва ГПУ на іноземних фахівців, хочу зазначити, що не розглядаю варіант зміни керівника ГПУ Віталія Яреми найближчим часом, з тих причин, що сам В.Ярема отримав вотум довіри з боку низькі громадських альянсів, таких як: «Золоті Леви Чорної Сотні», «Правий сектор» Київської області, Сотня Лева, Сім’я Героїв «Небесної сотні» (див.заяву) т.і., які в ході прямих консультацій з керівником ГПУ отримали всю необхідну інформацію щодо розслідування злочинів на Майдані.

Вони висловили своє занепокоєння щодо терміну розслідування, але засудили політичну мотивацію критики дій ГПУ та діяльності Яреми окремими представниками олігархічних груп та партій. На думку представників сотень Майдану, інформаційний тиск, який чиниться на органи прокуратури, є нічим іншим, ніж спробою дестабілізації її роботи та дезорганізації розслідування інших справ, які пов’язані з корупційними оборудками в енергетичній сфері. На мою думку, відставка Яреми, яка активно обговорюється в соціальних мережах та стимулюється підконтрольними мас-медіа не забезпечить ефективністю розслідування резонансних справ, а тільки відтермінує їх завершення.

Щодо ініціативи Президента, на сьогодні актуально обговорювати залучення іноземних фахівців в сфері реформ в силових структурах, в тому числі і в Генеральну прокуратуру України, які б здійснювали не тільки наглядові функції в рамках протидії корупції, але й забезпечили механізм прозорості структурної діяльності ГПУ, МВС. В принципі, цю мету і переслідує Президент Порошенко. Тому. Незабаром варто очікувати призначення іноземних представників в керівництво, на посади перших заступників, радників, консультантів до органів ГПУ та МВС. Щодо створеного Національного Антикорупційного Бюро, його стовідсотково очолить висококласний іноземець, з бездоганними рекомендаціями. Джерела в Адміністрації Порошенка обіцяють, що це буде прийнятна кандидатура, яка консолідує політичну коаліцію.

джерело obozrevatel.com

загрузка...
МЕТКИ