Повертати державі вкрадені гроші Януковича ніхто не збирається

Повертати державі вкрадені гроші Януковича ніхто не збираєтьсяЮристи Центру «Трансперенсі Інтернешнл — Р» за підтримки українського відділення Transparency International підготували детальний аналіз процесу повернення активів екс-президента України Віктора Януковича і його найближчого оточення.

Рік тому, 22 лютого 2014 року, Віктор Янукович залишив Україну в розпал політичної кризи. Одним з основних завдань нової влади країни стало залучення до відповідальності екс-президента і його оточення, а також повернення активів, отриманих корупційним шляхом, які знаходяться в Україні та за її межами.

Незважаючи на наявність міжнародних правових інструментів для розшуку та екстрадиції з Росії Віктора Януковича та інших колишніх посадових осіб України, підозрюваних у скоєнні злочинів, до недавнього часу вони не розшукувалися ні в Росії, ні в країнах СНД, ні в інших країнах.

У доповіді «Рік потому після падіння режиму Януковича: юридичний аналіз повернення активів», підготовленому юристами Антикорупційного центру «Трансперенсі Інтернешнл — Р» за підтримки українського відділення Transparency International, описується:

а) виконання положень міжнародних конвенцій, які зачіпають боротьбу з транскордонною злочинністю, а також українського антикорупційного законодавства (прийнятого як до, так і після лютого 2014), в частині що стосується повернення доходів;

б) історія переслідування екс-президента України та інших високопоставлених осіб, звинувачених у привласненні державних коштів та порушенні прав людини (а також членів їх сімей).

На думку авторів доповіді, значна частина майна, фактично належить Януковичу та іншим фігурантам українських корупційних справ, оформлена на третіх або підставних осіб, тому визначення приналежності розшукуваного майна пов’язане з труднощами.

У доповіді наводиться виявлена ​​схема офшорів і підставних компаній, через які члени сім’ї Віктора Януковича і його найближче оточення виводили з країни значні кошти.

Експерти дійшли висновку, що розслідуванням корупційних злочинів сім’ї Віктора Януковича і його найближчого оточення, а також заморожуванням активів і арештом майна займалися лише влади країн Європейського Союзу. Роль українських і російських представників влади у даному процесі була мінімальною.

Експерти висловлюють побоювання, що через рік всі активи Януковича та його наближених можуть бути повернуті колишнім власникам.

При підготовці дослідження використовувалися матеріали українських та російських засобів масової інформації, дані «Спарк-Інтерфакс», українського «Інформаційно-ресурсного центру», сайту Rubakhin.org та інших відкритих джерел інформації.

джерело socportal.info

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ