Онлайн трансляція самита Україна-ЄС

Онлайн трансляція самита Україна-ЄСВ понеділок 27 квітня в Києві розпочався щорічний саміт Україна-Євросоюз.

Зустріч на найвищому рівні в МЗС вважають надважливою. Це — перший саміт, що проходить після зміни зміни керівництва ЄС. Нові лідери, що визначатимуть політику Брюсселю у найближчі 5 років, нині мають розставити пріоритети в українському питанні.

«Європейська правда» розпочинає онлайн-трансляцію з саміту. За цією адресою — всі повідомлення та неофіційна інформація, дотичні до зустрічей 27 квітня, у зворотному хронологічному порядку.

На жаль, далеко не всі новини виявилися позитивними.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ — До єврокубків УЄФА може допустити тільки три українських клуби

* * * * *

27 квітня, 15:25

Петро Порошенко відкрив пленарне засідання саміту «Україна — Європейський Союз», яке відбувається в будівлі Адміністрації президента.

27 квітня, 15:02

Поки ми чекаємо на початок пленарної частини саміту, для вас цікавий факт: Дональд Туск під час покладання квітів до меморіалу говорив українською. І досить немагано говорив, хоча й сказав, що лише «спробує». Це — перший його публічний виступ мовою нашої країни. Приємно!

Ще одна деталь — на час приїзду президента Євроради на вулицю Інститутську місцевість не перекривали, тому в один момент в Туска ледь не в’їхав велосипедист:)

***

27 квітня, 13:26 

Вже розпочалася зустріч лідерів тет-а-тет.

До чого домовляться? Сигнали, що передували саміту, є не надто оптимістичними.

***

27 квітня, 12:16

Перед початком зустрічі на найвищому рівні Дональд Туск вханував пам’ять героїв Небесної сотні, заявивши, що в України потужні вороги, тому потрібні відвага та терпіння.

***

25-26 квітня

Туск заявив, у найближчому майбутньому миротворців ЄС в Україні не буде.  Водночас, за його словами, ця тема буде обговорюватися на саміті

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ — Путинских байкеров не впустили в Польшу

***

Джерела повідомляли також, що були серйозні проблеми у погодженні підсумкового документу саміту — Франція і Німеччина заблокували його ухвалення.

Деталі за зміст нібито заблокованих норм не уточнюються.

***

В неділю з’явилася відверто негативна новина. Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні відмовилася їхати до Києва.

Пояснення дипломатично коректне — зайнятість Могеріні на зустрічі з Генсеком ООН Бан Кі Муном. Але питання пріоритетів — важливе.

джерело eurointegration.com.ua

загрузка...
МЕТКИ