• Главная »
  • Политика »
  • Порошенко підписав рішення РНБО про кібербезпеку, які дозволяють блокувати сайти

Порошенко підписав рішення РНБО про кібербезпеку, які дозволяють блокувати сайти

Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони від 29 грудня 2016 року «Про загрози кібербезпеці держави та невідкладні заходи з їх нейтралізації».

Відповідний указ від 13 лютого опубліковано на сайті президента.

Порошенко підписав рішення РНБО про кібербезпеку, які дозволяють блокувати сайтиКабінету міністрів у тримісячний строк доручено внести на розгляд Верховної Ради законопроекти щодо імплементації положень Конвенції про кіберзлочинність, ратифікованої законом від 7 вересни 2005 року № 2824-IV.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ — Кремль ОФИЦИАЛЬНО объявил войну Белоруссии, уже заявляют, что Лукашенко виноват в войне на Донбассе

В них потрібно передбачити, зокрема, «запровадження блокування (обмеження) за рішенням суду операторами та провайдерами телекомунікацій визначеного (ідентифікованого) інформаційного ресурсу (інформаційного сервісу)», передаеє ІПУ посилаючись на УП.

Також Кабмін має передбачити в законопроектах установлення вимог щодо надання операторам та провайдерам телекомунікацій на вимогу правоохоронних органів інформації, необхідної для ідентифікації постачальників послуг і маршруту, яким було передано інформацію.

Також правоохоронним органам мають бути надані повноваження щодо внесення обов’язкових до виконання приписів власникам комп’ютерних даних (операторам та провайдерам телекомунікацій, іншим юридичним і фізичним особам) про термінове фіксування та зберігання комп’ютерних даних, необхідних для розкриття злочину, на строк до 90 днів із можливістю продовження такого строку до 3 років.

Крім того, має бути передбачене запровадження дієвого механізму використання в кримінальному процесі доказів в електронній формі, зібраних у процесі здійснення оперативно-розшукової діяльності.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ — В НАК «Нафтогаз України» заявили, що ціни на газ для українців можуть зрости на 40%

Кабінету міністрів також доручено у тримісячний строк підготувати за участю СБУ законодавчі пропозиції щодо визначення обмежувальних заходів стосовно використання на об’єктах критичної інфраструктури програмного забезпечення та телекомунікаційного обладнання, розробленого/виготовленого суб’єктами господарювання держави-агресора, та внести на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект.

Національному банку рекомендовано, зокрема, опрацювати за участю СБУ у місячний строк питання щодо розроблення правового механізму блокування (припинення) на території України функціонування електронних платіжних систем суб’єктів господарювання держави-агресора.

Рішення РНБО від 29 грудня 2016 року містить також два таємних пункти.

Нагадаємо, в мережі бурно обговорють кардинальну зміну іміджу Арсенія Яценюка:

загрузка...
МЕТКИ