Росіяни не пустили українських дипломатів до політв’язня Гриба

Дипломати не змогли надати затриманому необхідну правову допомогу.

У Росії правоохоронці не допустили до затриманого Павла Гриба адвоката і представників МЗС України. Про це повідомив начальник управління консульського забезпечення Департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич.

Він розповів, що українські консули прибули до управління російської федеральної служби безпеки в Краснодарському краї, щоб зустрітись з ув’язненим, пише ІПУ посилаючись на Тиждень.

«Проте вони не були допущені до затриманого громадянина України, що є грубим порушенням консульської конвенції між Україною та Росією в частині щодо вимоги забезпечення російськими компетентними органами реалізації права консульської посадової особи відвідати затриманого», — зазначив Кирилич.

Зокрема, у наданні йому необхідної правової допомоги не пізніше, ніж через 4 дні після арешту. Адже згідно з офіційним повідомленням генконсульству України, Гриба затримали 25 серпня.

Раніше батько зниклого українця Ігор Гриб повідомив про місцеперебування сина. У МЗС підтвердили, що Павло перебуває в Краснодарі.

Зазначимо, що родина Павла Гриба, який зник у Білорусі, подала скаргу в Європейський суд з прав людини.

Нагадаємо, колишній прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали його сина Павла в Білорусі. Згодом ЗМІ з’ясували, що ФСБ використала 17-річну дівчину, щоб заманити юнака до іншої країни. Посольство України передало в МЗС Білорусі ноту з проханням надати інформацію про українця. ЗМІ отримали непідтверджену інформацію, що від може перебувати в управлінні ФСБ у Краснодарі (РФ).

Правоохоронні органи почали досудове розслідування щодо зникнення Гриба.

загрузка...
МЕТКИ