«Якщо не спробую, буду себе картати» — Умеров зібрався до Криму

Гарантій, що Умерова не затримають в Криму, наразі немає.

Звільнений з-під варти в Криму один із лідерів Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров зазначив у інтерв’ю «Главкому», що не бачив наказу про помилування і йому ніхто не ставив ніяких умов перед звільненням, пише ІПУ посилаючись на Главком.

«Я не знаю: в’їзний я чи ні. Але не зробивши спробу перетнути контрольно-пропускний пункт між Херсонською областю та Автономною Республікою Крим, я буду картати себе весь час за те, що навіть спроби не зробив», — говорить Умеров.

Політик сподівається, що коли повернеться з Німеччини, його адвокати знайдуть інформацію про зміст указу, якщо такий справді був.

«Який би він засекречений не був, але якщо він стосується мене, то мене мали б ознайомити з ним», — висловлює надію Умеров.

Нагадаємо: 27 вересня підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд виніс вирок у справі одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова — два роки колонії-поселення.

У 2016 році слідчі ФСБ Росії порушили проти Ільмі Умерова кримінальну справу. Його звинувачують за статтею 280.1 Кримінального кодексу Росії (публічні заклики до сепаратизму).

25 жовтня стало відомо, що заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, росіяни видали Туреччині.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України (фракція БПП) Рефат Чубаров заявив, що двох заступників голови Меджлісу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза видали Туреччині, тому що Кремль пішов назустріч проханню Ердогана.

Президент Петро Порошенко подякував лідеру Туреччини Реджепу Ердогану за його зусилля у звільненні засуджених.

Повну версію інтрев’ю з Ільмі Умеровим читайте тут: Ільмі Умеров: ФСБ переконувала мене, що Джемілєв і Чубаров розкошують у Києві, а я житиму у камері.

загрузка...
МЕТКИ