Хіларі Клінтон і українська автокефалія

Хіларі Клінтон і українська автокефалія

Минулого тижня президент Петро Порошенко під час свого робочого візиту до Нью-Йорку зустрівся з представниками української спільноти у США. Серед інших тем обговорювалося питання надання Української православної церкви Томосу про автокефалію (незалежності), повідомляє російський телеграм-канал «Незигарь«, що спеціалізується на інсайдерської політичної інформації.

Хіларі Клінтон і українська автокефалія

Президент запевнив членів діаспори в тому, що українська держава в найкоротші терміни отримає власну незалежну церкву. Тим часом, за інформацією «Незигаря», посередником у процесі дарування автокефалії виступила сім’я Клінтонів. На Вселенського патріарха Варфоломія чинив тиск особисто президент Ердоган за допомогою свого сина Білала. Цю інформацію також нібито підтвердило джерело телеграм-канала у Відділі зовнішніх церковних зв’язків Російської православної церкви.

У свою чергу, як повідомляється, в Конгресі США заблокують санкції відносно Туреччини з-за купівлі у Росії ЗРК С-400. В даний момент Вашингтон веде жорстку економічну політику стосовно Турецької Республіки, через що економіка країни знаходиться на грані кризи. Приводом послужила відмова Анкари звільнити американського пастора Ендрю Брансона, якого було звинувачено у тероризмі. Втім, багато експертів схиляються до думки, що американців не влаштовує зближення Туреччини з Росією.

Крім того, Клінтони обіцяли натиснути на Дональда Трампа з метою видачі Анкарі ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого турецька влада називає організатором спроби перевороту 2016 року. Варто зазначити, що у рамках досягнутих домовленостей турецькі спецслужби вже провели низку операцій по затриманню прибічників Ґюлена на територіях України та Молдови. Так, за інформацією турецького агенства новин «Анадолу», 12 липня співробітники Національної розвідувальної організації Туреччини (MIT) доставили в Туреччину Саліха Зеки Їгіта, колишнього імама в провінції Мерсін, який збирав гроші для шкіл ґюленістів і втік в Україну після невдачі путчу. Також у квітні МЗС України випустило рекомендацію урядовцям про небажаність співпраці з організаціями, що функціонують в нашій країні, які пов’язані з Ґюленом.

загрузка...
МЕТКИ