14 травня — день народження славного гетьмана Петра Дорошенка

14 травня 1627 р. народився Петро́ Дороше́нко — Гетьман Війська Запорозького Правобережної України, очільник Гетьманщини. Козацький полковник, учасник Хмельниччини та козацько-московської війни.

14 травня - день народження славного гетьмана Петра Дорошенка
Цікаві факти про Петра Дорошенка

Петро Дорошенко – найтрагічніша постать гетьмана в історії України.

Все своє життя він боровся проти поляків, за незалежну Україну в етнографічних її межах. В 15 років юний Петро прилучився до військової служби. Здобув широку освіту та добре володів латинською та польськими мовами. Петро Дорошенко – це гетьман України по обидва боки Дніпра з 8 червня 1668 року, після вбивства Брюховецького.

Серед основних його досягнень та реформ вважають – встановлення на українському кордоні нової митної лінії, початок карбування власної монети, впровадження політики колонізації незалежних земель, створює наймане постійне військо. Після невдалих спроб реформування і несприятливої зовнішньої політики, Петро Дорошенко зрікається гетьманської булави та поселяється у місті Сосниця, що на Чернігівщині. Через деякий час на виклик царського уряду переїздить до Москви. В 1679 – 1682 роках він був призначений на посаду вятского воєводства й оселився у Вятці. Свої останні роки провів під Москвою. Будучи літньою людиною він вирішує одружитись на представниці російського дворянства – Агафії Єропкіной. Мав двох синів – Олександра, Петра та дочку Катерину.

Його правнучка – Наталя Гончарова, була дружиною відомого російського класика О. Пушкіна.

загрузка...
МЕТКИ