• Главная »
  • Украина »
  • У Будапешті обговорили відповідність "мовного" закону рекомендаціям Венеціанської комісії

У Будапешті обговорили відповідність "мовного" закону рекомендаціям Венеціанської комісії

Заступник міністра закордонних справ Єгор Божок у Будапешті поінформував угорських колег про виконання Україною рекомендацій Венеціанської комісії щодо закону «Про освіту» та про основні положення закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Про це повідомляє прес-служба МЗС України на офіційному сайті.

Божок провів зустрічі із заступником міністра, парламентським державним секретарем МЗЕЗС Угорщини Левенте Мадяром та державним секретарем з питань політики безпеки МЗЕЗС Угорщини Петером Стараєм.

«Єгор Божок поінформував про виконання Україною рекомендацій Венеціанської Комісії в контексті імплементації Закону України «Про освіту», а також про основні положення закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», — вказали у МЗС.

Сторони обговорили шляхи виведення двостороннього діалогу на рівень, що відповідає інтересам двох країн і народів.

«Висловивши сподівання на відновлення підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції України з боку Будапешта, Єгор Божок запропонував виробити пакет практичних проектів, які дали б реальний результат взаємодії, вигідний як для наших держав загалом, так і для представників національних меншин зокрема», — додали у МЗС.

Було підтверджено інтерес провести ближчим часом засідання спільної міжурядової комісії з питань економічного співробітництва.

Також під час двосторонніх зустрічей увага була приділена співпраці в продовженні міжнародного тиску на Росію за її агресію проти України і пролонгації санкцій ЄС за невиконання Москвою мінських домовленостей.

Окрім того, у Будапешті на засіданні контактної групи з ядерної безпеки Божок нагадав світові про існування Будапештського меморандуму про гарантії безпеки Україні у зв'язку з відмовою від ядерної зброї, який РФ брутально порушує з 2014 року.

загрузка...
МЕТКИ