• Главная »
  • Политика »
  • Вірменія заявила, що отримала докази участі Туреччини в конфлікті у Нагірному Карабасі

Вірменія заявила, що отримала докази участі Туреччини в конфлікті у Нагірному Карабасі

У Генеральній прокуратурі Вірменії заявили, що отримали «фактичні докази» участі збройних сил Туреччини в конфлікті у Нагірному Карабасі. За словами відомства, не обійшлося і без турецького спецназу.

Вірменія заявила, що отримала докази участі Туреччини в конфлікті у Нагірному Карабасі

За словами пресслужби відомства, Генпрокуратура отримала інформацію, що від початку серпня 2020 року збройні сили Туреччини проводили масові бойові навчання з військовослужбовцями Азербайджану, пише ІПУ посилаючись на 24.

Окрім цього, під час цих навчань турецькі військові нібито заявили, що «найближчим часом слід завдавати удару по військових позиціях Арцаху». Натомість військовослужбовці турецького спецназу, за повідомленням Єревану, брали участь в бойових діях в регіоні.

Тренування проводились спеціально з метою набуття бойових навичок та підготовки в гірських умовах. Водночас під час навчань військовослужбовці збройних сил Туреччини повідомили, що найближчим часом слід здійснити напад на військові позиції Арцаха, – йдеться в повідомленні.

Що таке Арцах

Це одна з історичних провінцій, більша частина якої нині контролюється Нагірний Карабахом.

Згідно з повідомленням, 3 вересня азербайджанських резервістів прикликали до загальної мобілізації. Натомість громадськість повідомили, що призов лише задля тижневих військових навчань. Вже «21 вересня на військових позиціях Азербайджану, біля кордону з Арцахом, розмістили як і резервні, так і регулярні армійські підрозділи, які в ніч з 26 на 27 вересня отримали наказ атакувати військові бази Армії оборони Республіки Арцах на всіх напрямках із застосуванням азербайджанських збройних сил».

Також у Генпрокуратурі зазначили, що з середини вересня під виглядом тих же військових навчань в населених пунктах біля Азербайджану поруч з кордоном, у парках та інших менш помітних місцях встановили артилерійські системи.

Згідно з отриманими фактичними даними, військовослужбовці турецького спецназу брали безпосередню участь у військових операціях. Попереднє розслідування кримінальної справи триває, вживаються всі заходи для повного розкриття обставин того, що сталося,
– додали в Генпрокуратурі.

Конфлікт в Нагірному Карабасі: що відомо

Нагірний Карабах став лінією зіткнення вірменських та азербайджанських військ. Відтак, регіон постійно обстрілюють з 27 вересня 2020 року

Від початку збройного конфлікту Вірменія звинувачувала Туреччину у допомозі Азербайджану, зокрема: в участі у бойових діях, постачанні зброї та військових фахівців. У Баку та Анкарі ці твердження спростовують. У зв’язку з подіями, Азербайджан та Вірменія ввели воєнний стан та оголосили мобілізацію.

Під час переговорів у Москві, у ніч на 10 жовтня Вірменія та Азербайджан домовилися про припинення вогню. Але домовленість тривала недовго того ж дня обидві сторони почали повідомляти про обстріли у регіоні.

загрузка...
МЕТКИ