Рада схвалила в першому читанні законопроект про великий Державний Герб України

Рада схвалила в першому читанні законопроект про великий Державний Герб України

Народні депутати ухвалили в першому читанні президентський законопроект про великий Державний Герб України (№5712). За таке рішення на позачерговій сесії Верховної Ради у вівторок проголосували 257 народних депутатів.

Як передає кореспондент агентства «Інтерфакс-Україна», жодного голосу на підтримку законопроекту не дали фракції «Європейська солідарність», «Опозиційна платформа — За життя» та «Голос».

У «Слузі народу» за законопроект проголосували 213 депутатів, у «Батьківщині» — 13, група «За майбутнє» дала 9 голосів, «Довіра» — 16, позафракційні депутати — 6 голосів.

Згідно із законопроектом, розробленим відповідно до Конституції, великий герб є державним символом України. Його головний елемент — знак княжої держави Володимира Великого (малий Державний Герб України) золотого кольору, розміщений на синьому п’ятисторонньому щиті із закругленими нижніми бічними кутами із золотою облямівкою. Над щитом — зображення великокняжого вінця (корони) Ярослава Мудрого та пурпурово-золотого намету у вигляді рослинного орнаменту. З лівого боку щит тримає лев (герб Галицько-Волинського князівства), з правого — воїн-козак із рушницею (герб Війська Запорізького). Під щитом — стрічка із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, під стрічкою — два золоті колоски пшениці, переплетені кетягом калини пурпурового кольору зі стилізованим листям пурпурово-золотого кольору.

Проект закону передбачає, що великий Державний Герб обов’язково має відтворюватися на офіційних символах президента, великій державній печатці України, печатках президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Конституційного та Верховного Судів, фасадах будівель резиденції президента у Києві, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Конституційного та Верховного Судів, залі засідань парламенту, а також на грошових знаках за рішенням Національного банку.

Водночас великий Державний Герб України не може бути використаний як власна символіка органів державної влади, територіальних громад, районів та областей та/або як елемент такої символіки.

Законопроект забороняє відтворювати зображення великого Державного Герба України в символіці політичних партій, громадських об’єднань, професійних спілок та їхніх об’єднань, юридичних та фізичних осіб. Не можна використовувати або імітувати його зображення в рекламі, крім соціальної щодо захисту суверенітету і територіальної цілісності України. Не допускається також використання зображення великого Державного Герба в перевернутому вигляді чи в інший спосіб, що виражає наругу та зневагу до нього, а також розміщення на зображенні великого Державного Герба України написів чи зображень незалежно від способів їх нанесення та змісту.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ