У Нацбанку знайшли виправдання різкому зростанню цін: коли був пік інфляції і що відбувається тепер

Інфляція в 2021 році відхилилася істотніше, ніж прогнозувалося, і виросла на 10% (за грудень ціни збільшилися на 0,6%).

У Нацбанку знайшли виправдання різкому зростанню цін: коли був пік інфляції і що відбувається тепер

Це стало найбільшим показником за останні чотири роки. У Національному банку України пояснили, чому стався стрибок.

Відзначається, що ціни росли не тільки в Україні, а по всьому світу, й обумовлено це швидким відновленням економічної активності після коронакризиси. Це, зокрема, призвело до подорожчання енергоносіїв, сировини та комплектуючих.

Крім того, інфляцію в Україні підживлювали й внутрішні чинники.

«Серед них — стійкий споживчий попит, що підтримує зростання доходів населення і поліпшення споживчих настроїв, а також збільшення виробничих витрат, зокрема на оплату праці», — йдеться в заяві НБУ.

За даними регулятора, пік інфляції в Україні пройдено у вересні 2021. Починаючи з жовтня, в тому числі і в даний час, вона поступово сповільнюється.

магазин, супермаркет, продукти

У НБУ навели цифри, на скільки все подорожчало за рік:

  • оброблені продовольчі товари — на 13% (при цьому в грудні ціни у відповідній групі товарів зростали повільніше, ніж у попередні місяці);
  • вартість послуг зросла на 10,4% (більш високими темпами зростали ціни на послуги закладів швидкого харчування, кафе, кінотеатрів, хімічної чистки, перукарень та діагностичних медичних послуг);
  • непродовольчі товари піднялися в ціні на 0,5% (подорожчала побутова техніка, засоби особистого догляду, предмети домашнього вжитку та товари для утримання житла).
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ