МЗС відреагувало на «паспортні фантазії» Путіна

Російська паспортизація українських громадян є юридично нікчемною і не матиме правових наслідків для України, зазначили в МЗС.

МЗС відреагувало на "паспортні фантазії" Путіна

Міністерство закордонних справ України рішуче засудило указ президента РФ Володимира Путіна, який передбачає спрощений порядок надання російського громадянства всім громадян України. Про це повідомляється на сайті МЗС у понеділок, 11 липня.

«Це рішення є черговим посяганням на суверенітет та територіальну цілісність України, несумісне з нормами та принципами міжнародного права», – йдеться у заяві.

Зазначається, що цей указ Путіна вносить зміни до попередніх указів про спрощений порядок надання громадянства Росії для мешканців тимчасово окупованих територій України в Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях, нині поширюючи його дію на решту української території. Це, зокрема, підтверджує продовження курсу Кремля на захоплення українських земель, знищення української держави та примусову асиміляцію української нації.
«Паспортизація українських громадян юридично нікчемна і не матиме правових наслідків для України. Росія ж використовує спрощену процедуру видачі паспортів для затягування зашморгу на шиях мешканців тимчасово окупованих територій нашої держави, змушуючи їх брати участь у злочинній діяльності окупаційних адміністрацій та російської загарбницької армії», — наголосили в міністерстві.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що указ свідчить лише про загарбницькі апетити РФ.
«Українським громадянам не потрібне путінське громадянство, а спроби нав’язати його силою приречені на провал. Цей указ нікчемний і свідчить лише про загарбницькі апетити Путіна. Я переконаний, що Збройні сили України покладуть їм край за належної підтримки партнерів. Тому зараз критично важливо посилити допомогу нашій державі. Закликаю партнерів до жорсткої реакції на нові паспортні фантазії Путіна: терміново надати Україні важче озброєння та запровадити нові економічні санкції проти Росії», – наголосив Кулеба.
Зволікання лише заохочуватиме Росію до подальших злочинів проти України та руйнування миру та безпеки у світі, додали у МЗС.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ