МАГАТЕ заявило про ризик ядерної катастрофи на ЗАЕС

В організації прокоментували обстріл окупантами найбільшої в Європі атомної електростанції.

МАГАТЕ заявило про ризик ядерної катастрофи на ЗАЕС

У МАГАТЕ заявили про надзвичайну стурбованість обстрілом Запорізької АЕС, через що існує реальний ризик ядерної катастрофи. Про це йдеться у заяві гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі.
«Я надзвичайно стурбований вчорашнім обстрілом найбільшої в Європі атомної електростанції, який підкреслює дуже реальний ризик ядерної катастрофи, яка може загрожувати здоров’ю населення та навколишньому середовищу в Україні та за її межами», — заявив він.

Наголошується, що військові дії ставлять під загрозу безпеку ЗАЕС і є абсолютно неприйнятними – їх необхідно уникати за будь-яку ціну.
«Будь-яка військова активність, спрямована на об’єкт або з нього, буде рівносильна грі з вогнем з потенційно катастрофічними наслідками. Я рішуче та терміново закликаю всі сторони виявляти максимальну стриманість поблизу цього важливого ядерного об’єкта з його шістьма реакторами», — закликав Гроссі.
Глава МАГАТЕ заявив, що протягом чотирьох місяців готовий очолити місію експертів організації з безпеки та гарантій на ЗАЕС. За його словами, інспектори з гарантій МАГАТЕ могли б проводити важливі перевірки на станції, а також надати неупереджену та незалежну інформацію про стан об’єкта.
«Те, що ця життєво важлива місія ще не відбулася, не пов’язано з МАГАТЕ. Незважаючи на наші рішучі зусилля, поки це не вдалося. Я не здамся. Я продовжуватиму наполягати — і знову наполягати — на тому, щоб ця місія МАГАТЕ нарешті відбулася.  Але для цього потрібна буде співпраця, розуміння та сприяння як з боку України, так і Росії», — сказав Гроссі.
Нагадаємо, що вчора російські агресори двічі обстріляли ЗАЕС. На станції відключився енергоблок №4. В Енергоатомі повідомили, що внаслідок обстрілу пошкоджено азотно-кисневу станцію та об’єднаний допоміжний корпус.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ