Україна повідомила Кадирову про підозру

Главу Чечні підозрюють у низці злочинів під час російського вторгнення в Україну. Підозри також отримали двоє його наближених.

Україна повідомила Кадирову про підозру

Главі Чеченської Республіки Росії Рамзану Кадирову повідомлено про підозру в скоєнні низки злочинів на території України, повідомляє СБУ у п’ятницю, 26 серпня.

«Служба безпеки України зібрала беззастережні докази воєнних злочинів з боку: Рамзана Кадирова, глави Чеченської Республіки РФ; Данііла Мартинова, заступника начальника управління федеральної служби військ національної гвардії РФ по Чеченській Республіці, Хусейна Межидова, командира тактичної групи 249-го окремого моторизованого батальйону Південь 46-ї окремої бригади оперативного призначення Північно-Кавказького округу військ національної гвардії Російської Федерації», – йдеться у повідомленні.
За даними СБУ, задокументовано, що у лютому–березні 2022 року Кадиров особисто керував розробкою та плануванням окремих військових операцій цих підрозділів, віддавав накази, заслуховував звіти і доповіді їхніх керівників.
Наголошується, що Мартинов у минулому був спецпризначенцем ФСБ, а зараз відповідає за підготовку особистої охорони Кадирова після того, як Кадиров відмовився від охорони ФСБ.
«Встановлено, що 5 березня Мартинов особисто керував захопленням Бородянського психоневрологічного інтернату з геріатричним відділенням. За його наказами, було взято в заручники майже 500 осіб (пацієнти диспансеру, персонал і місцеві жителі), серед них понад сто лежачих хворих; підходи до будівлі були заміновані, а сам інтернат – перетворено на вогневу позицію окупантів», – сказано у повідомленні.
В СБУ зазначають, що, за наказом Межидова, у період з 25 лютого по 13 березня відбулося захоплення в заручники й утримання у підвалах багатоповерхівок майже двох сотень мешканців Гостомеля.
«Серед постраждалих – жінки, люди похилого віку і неповнолітні діти. Тих із полонених, хто, не витримавши нелюдських умов утримання (вогкість, холод, нестача води, їжі й медикаментів), помирав, «ховали» тут же, поблизу будинку», – говориться у повідомленні.
Обох «військових чиновників» звинувачують в утриманні цивільних, порушенні правил поводження із цивільним населенням, використанні їх як «живого щита», а Межидова – ще й у пограбуванні цивільних осіб і об’єктів.
А Кадирову оголосили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв’язання та ведення агресивної війни); ч. 3 ст. 110 (вчинення умисних дій з метою зміни меж території України з порушенням порядку, встановленого Конституцією України, що призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків), ч. 3 ст. 436-2 (виправдання, визнання правомірної збройної агресії РФ проти України).
Мартинова і Межидова звинувачують за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни, жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням).
Триває слідство задля встановлення інших злочинів, скоєних фігурантами під час ведення бойових дій проти України.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ