У G7 засудили Росію за захоплення ядерних об’єктів

Дії Росії на окупованій Запорізькій АЕС несуть загрозу ядерної катастрофи та життям населення.

У G7 засудили Росію за захоплення ядерних об'єктів

Група з нерозповсюдження ядерної зброї країн Великої сімки виступила із засудженням дій Росії на ядерних об’єктах України. Заяву опублікував Держдепартамент США.

Так, Група стурбована загрозою, яку збереження контролю російських збройних сил над українськими ядерними об’єктами має для безпеки цих об’єктів. «Ці дії значно підвищують ризик ядерної аварії або інциденту і наражають на небезпеку населення України, сусідніх держав і міжнародне співтовариство», — йдеться в повідомленні.
«Російська Федерація має негайно вивести свої війська за межі міжнародно визнаних кордонів України та поважати територію і суверенітет України», — заявляють у G7.
У заяві підтверджується, що «Запорізька АЕС і електроенергія, що виробляється нею, по праву належать Україні», і підкреслюється «неприйнятність спроб Росії відключити станцію від української енергосистеми».
У заяві наголошується, що ЗАЕС не повинна використовуватися для воєнних дій або зберігання військових матеріалів.
Крім того, Група висловлює «глибокий жаль» щодо того, що Росія заблокувала консенсус на Конференції відносно дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), оскільки відмовилася взяти на себе відповідальність за створення загрози безпеці ядерних об’єктів України, і вказує, що таку позицію» не можна розглядати як акт сумлінності.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ