Київ закликав Анкару закрити Босфор російським суднам, які перевозять зброю, — WSJ
Київ закликав Анкару блокувати рух російських суден, які, за даними України, перевозили військову техніку.
Про це повідомляє ІПУ з посиланням на Wall Street Journal.
Ці судна відправляються з російської бази в Сирії, а потім проходять через контрольовані Туреччиною протоки Босфор і Дарданелли. Це єдиний шлях, яким російські кораблі можуть дістатися з Середземного в Чорне море.
27 серпня російське вантажне судно Sparta II переправило через турецькі протоки в чорноморський порт ЗРК С-300. Судно належить московській компанії «Оборонлогістика», яка співпрацює з Міноборони Росії. Компанія знаходиться в списку санкцій США. В «Оборонлогістиці» стверджують, що судно перевозило оливкову олію.
Згідно з конвенцією Монтре, Туреччина має право блокувати вхід військових кораблів інших країн у Чорне море за певних умов.