В Україні вже майже 7 млн. внутрішніх переселенців

В останні пару місяців південь та схід України залишили близько 300 тисяч громадян, ставши переселенцями.

В Україні вже майже 7 млн. внутрішніх переселенців

За півроку війни з Росією внутрішніми переселенцями стали 6,9 мільйона українців, свідчать дані Міжнародної організації з міграції (МОМ) на 23 серпня.

«Більшість із більш ніж 300 тисяч нових переміщень, починаючи з липня, мала місце на півдні та сході країни», — зазначають в організації.

При цьому майже половина переселенців (44%) працездатного віку наразі не отримують доходу. Лише одна третина опитаних вказала зарплату як основне джерело доходу після переміщення, а 24% зазначили, що покладаються на державну підтримку. Як наслідок, більшість переміщених домогосподарств вжили таких заходів, як скорочення витрат (70%), включаючи витрати на продовольство, а третина взяла позику.

МОМ висловлює занепокоєння умовами проживання переселенців із наближенням осені та зими. 22% переміщених осіб серед опитаних наголосили, що їхнє житло не придатне до зимових реалій в Україні. Більше третини опитаних не мають можливості переїхати до прийнятного житла, переважно, через брак коштів. 30% ВПО, які знайшли притулок у селах (загалом близько 2 млн осіб), не мають доступу до медичних послуг.

Крім того повідомляється, що грошової допомоги потребують близько 60% переселенців, осіб, що повернулися, а також залишилися біля своїх будинків. Про потребу в ліках і ремонтних та будівельних матеріалах, насамперед, відзначають непереміщене населення (по 7%), що повернулося.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ