Україна наполягатиме на візових санкціях для росіян

Значна частина громадян Російської Федерації підтримує війну в Україні та схвалює вбивства мирних українських громадян.

Україна наполягатиме на візових санкціях для росіян

Восьмий пакет санкцій ЄС має включати візові обмеження щодо громадян Росії, адже ті, хто підтримують війну проти України, не повинні мандрувати Європою заради розваг. Про це у неділю, 4 вересня, заявив у своєму зверненні президент України Володимир Зеленський.

«Європа — це не «Діснейленд» для прихильників терору», — наголосив він.

Український лідер повідомив, що про новий пакет санкцій він переговорив із президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляйєн. Зі свого боку, Зеленський наполягав, аби у восьмому санкційному пакеті були передбачені загальноєвропейські візові рішення щодо росіян — такі, щоб ніхто з причетних до війни проти України не міг користуватися європейською гостинністю.

«Якщо громадяни Росії підтримують терор проти України, проти всієї Європи, якщо вони мовчки спостерігають за геноцидом в Україні, то вони не повинні мати можливість використовувати Європу для розваг та веселощів. Це важлива моральна річ. Європа — це територія цінностей та візові обмеження точно це продемонструють. Вільний світ має спонукати росіян до дій, до дій проти тих, хто розпочав цю війну», — сказав Зеленський.

Президент також додав, що Україна неодноразово попереджала Європу, що збереження «нордстрімових» зв’язків із Росією буде проблемою, яка будь-якої миті може перетворитися на катастрофу. Саме так і сталося.

«Візова всеїдність по відношенню до громадян держави-агресора, фінансові зв’язки з Росією, енергозалежність від Росії — все це речі, які в Москві використовують проти Європи. І я вдячний тим європейським лідерам, які усвідомлюють рівень загрози», — сказав Зеленський.

Нагадаємо, прем’єр Естонії Кая Каллас на церемонії вручення міжнародної премії Фонду Хайєка у Берліні закликала тримати Росію в ізоляції до повної деокупації територій України.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ