Скоро хороші новини? Ситуація на Харківщині СЮЖЕТ

Президент Володимир Зеленський повідомив, що українські захисники мають хороші новини в Харківській області, проте зараз ще не час відкрито називати відвойовані населені пункти.

Скоро хороші новини? Ситуація на Харківщині СЮЖЕТ

ЗСУ продовжують контрнаступ у Харківській області. Офіційно українська влада поки не називає звільнені населені пункти, проте за непідтвердженими, але заслуговуючи на довіру повідомленнями, ЗСУ вдалося оточити з півночі і півдня великий опорний пункт російських сил — місто Балаклію. Українські захисники можуть мати можливість відрізати від постачання вже все російське угруповання, зосереджене під Ізюмом.

Що відомо
Радник глави офісу президента України Олексій Арестович напередодні завуальовано говорив про вкрай неприємну ситуацію, що склалася у російських військ «в одному місті».
На даний момент вимальовується така картина: ЗСУ прорвали російську оборону відразу на кількох напрямках — з півдня, півночі та заходу від Балаклеї, охопивши місто півкільцем та взявши під вогневий контроль шляхи відходу на схід.
Зважаючи на все, українське командування не витрачало часу на штурм Балаклії великими силами. Найбільшу небезпеку для російських частин становить інший удар — на північ від Балаклії, на Волохів Яр. Це важливий транспортний вузол, через нього проходить траса на залізничну станцію, що контролюється російськими військами в Куп’янську. І від нього йде траса на південь, на Ізюм. У тому районі зосереджено велике угруповання російських військ, постачання якого зав’язане на постачання з Куп’янська.
Додаткові загрози становлять можливості удару українських сил із північного заходу у напрямку села Шевченкове та з південного заходу у напрямку села Веселе – у разі успіху ЗСУ обидва розклади можуть обернутися досить великими «котлами».
Реакція у Росії
Поки російські телеграм-канали виють через втрати окупантів у Харківській області, президент країни-агресора Володимир Путін, міністр оборони Сергій Шойгу та голова російського генштабу Валерій Герасимов у день початку українського наступу під Харковом спостерігали за командно-штабними навчаннями Схід-2022 у Приморському. краї.
У середу Путін торкнувся теми російсько-українського конфлікту на Східному економічному форумі у Владивостоці. Про ситуацію на фронтах він не висловився, обмежившись загальними пропагандистськими фразами про російські цілі та досягнення в Україні.
Щоденний брифінг офіційного представника міністерства оборони Росії Ігоря Конашенкова 7 вересня розпочався традиційними словами «в результаті успішних наступальних дій підрозділами російських Збройних сил…» і до кінця продовжувався так само. Про становище в районі Балаклії генерал Конашенков не сказав нічого.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ