Зеленський обговорив із силовиками проблему псевдоволонтерства

Однією з головних проблем у шахрайстві під виглядом волонтерів став продаж автомобілів для ЗСУ.

Зеленський обговорив із силовиками проблему псевдоволонтерства

Президент Володимир Зеленський провів засідання з головою МВС Денисом Монастирським та головою Нацполіції Ігорем Клименком, на якому обговорили ситуацію з продажем нібито волонтерами гуманітарної допомоги, отриманої для ЗСУ та населення.

«Внесок наших волонтерів у перемогу України величезний. Але, на жаль, спливають факти і про нечесну діяльність. Один із них – справа про продаж автомобілів для ЗСУ, яка отримала резонанс у ці дні», — написав Зеленський у суботу, 10 вересня.

За словами президента, «заробляти на наших захисниках – неприпустимо. Це злочин не лише з погляду закону, а й з погляду людської совісті. Злодії та шахраї не можуть бути волонтерами».

Як повідомив Клименко, з початку вторгнення Росії зареєстровано 404 випадки незаконного продажу гумдопомоги.

«На жаль, авторитет волонтерів використовують шахраї, які надають благодійні внески або розпродають гуманітарну допомогу. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Національна поліція України зареєструвала 404 такі випадки. 79 осіб вже отримали підозри в рамках цих кримінальних проваджень», — розповів глава поліції.

За його словами, найпоширенішою схемою залишається незаконний продаж гуманітарної допомоги. Так, раніше було задокументовано випадок незаконного продажу автомобілів військовослужбовцям під прикриттям низки благодійних громадських організацій.

«Військовий у пошуках авто для бойових побратимів натрапив на оголошення благодійного фонду. Однак, як виявилося, за автомобілі потрібно було заплатити – 5500 євро за два автомобілі. А ось в акті приймання-передачі військової частини про вартість не можна було згадувати – продавці наполягали писати виключно «безоплатна гуманітарна допомога», — розповів Клименко.

Таку схему використали двоє чоловіків, які прикривалися низкою благодійних громадських організацій. Серед них – ГО «Незалежні», керівник якої Святослав Літинський є свідком у цьому кримінальному провадженні.

«Один із фігурантів, надаючи документи від ГО «Незалежні», домовлявся з благодійниками про закупівлю авто за кордоном для потреб військових. Коли автомобілі доїжджали до кордону з Україною, псевдоволонтери розмитнювали їх через інші благодійні фонди, вказуючи, що ці машини будуть передані в дар військовим частинам ЗСУ», — повідомив Клименко.

Поліцейські задокументували ці факти та провели обшуки в організаціях, фондах та приміщеннях осіб, про які згадували фігуранти під час переговорів. Слідчі у процесуальному порядку викликали двох осіб для вручення їм повідомлення про підозру за незаконне використання з метою одержання прибутку гуманітарної допомоги.

«Ці особи понесуть кримінальну відповідальність за свій злочин. Але найгірше в таких історіях – це тінь, яку кидають зловмисники на діяльність справжніх волонтерів. І наше завдання полягає в тому, щоб викрити та притягнути до відповідальності кожного, хто прагне використати авторитет благодійників для власного збагачення», — наголосив Клименко.

Днями правоохоронці повідомили, що у Києві, Київській області та Львові проходять обшуки у справі шахрайства, в якому фігурують троє людей, серед яких – львівський активіст Літинський. Фігуранти використовували маркування громадських організацій та продавали автомобілі, призначені для українських військових.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ