В Україні ліквідували чотири канали виїзду ухильників за кордон

Вартість «послуг» становила від 3 тисяч до 10 тисяч доларів залежно від обставин і терміновості закордонного «рейсу».

В Україні ліквідували чотири канали виїзду ухильників за кордон

СБУ провела спецоперації у Львівській, Одеській, Миколаївській та Вінницькій областях і заблокувала нові канали нелегального виїзду за межі України громадян призовного віку. Про це повідомляє сайт спецслужби у п’ятницю, 16 вересня.
Вартість «послуг» становила від 3 тисяч до 10 тисяч доларів залежно від обставин і терміновості закордонного «рейсу». Загалом вдалося запобігти нелегальному переправленню за кордон більш як ста людей.

Причетних зловмисників затримали, їм повідомили про підозри за статтею про незаконне переправлення осіб через державний кордон (ст.332 КК України).
Зокрема, у Львівській області було ліквідовано механізм протиправного виїзду під виглядом перевезення іноземних вантажів для потреб ЗСУ.
Для цього зловмисники виготовляли для «клієнтів» документи від імені кількох псевдоволонтерських організацій, які нібито здійснюють транспортування гуманітарної допомоги.
Насправді потенційними учасниками «трафіку» були громадяни, які навіть не вміли керувати автомобілем і не мали водійських прав. У разі виїзду за кордон, вони не планували повертатися в Україну.
Встановлено, що до організації схеми причетною є злочинна група одного із кримінальних авторитетів.
Співробітники СБУ затримали її організатора на передачі половини суми грошової «винагороди» у розмірі 5 тисяч доларів.
На Одещині заблоковано канал незаконного перетину держкордону на підставі фіктивних посвідчень представників одного з міжнародних благодійних фондів.
Серед учасників угоди були урядовці кількох контрольно-пропускних пунктів. Саме вони забезпечували ухильникам безперешкодний виїзд за межі України без ретельної перевірки документів.
Співробітники СБУ затримали двох організаторів схеми у районі пропускного пункту Кучурган.
Ще одну злочинну групу викрито на спробі приховано вивезти призовників на власному автомобілі у Молдову й Румунію.
На Миколаївщині затримано організатора «трафіку» протиправних виїздів за кордон. Він використав підроблені документи учасників волонтерського руху і фейкові висновки медичних закладів.
У Вінницькій області викрито керівника місцевого автотранспортного підприємства, який налагодив схему незаконного виїзду за кодон під виглядом «другого водія» вантажівки.
Для цього чоловік здійснював їхнє фіктивне працевлаштування та залучав до міжнародних товарних перевезень.
За всіма викритими фактами тривають досудові розслідування задля притягнення до відповідальності всіх винних осіб.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ