Депутати звинуватили Путіна у зраді. Реакція преси СЮЖЕТ

На тлі успішного контрнаступу України та місцевих виборів у Росії зазвучали заклики до відставки російського правителя.

Депутати звинуватили Путіна у зраді. Реакція преси СЮЖЕТ

«Володимир Путін шкодить майбутньому Росії та її громадянам». Петицію із цими словами та вимогою відставки російського правителя вже третій день підписують депутати місцевих рад по всій РФ. Під петицією стоять підписи 65 депутатів із 49 округів.

Автор звернення, муніципальний депутат із Санкт-Петербурга Ксенія Торстрем, вирішила таким чином підтримати своїх колег-депутатів із муніципалітету Смольнінське. Минулого тижня вони закликали Держдуму РФ усунути Путіна з посади за держзраду через війну проти України і стали фігурантами справи про дискредитацію армії. Суд вже задовольнив вимогу прокуратури щодо розпуску цієї муніципальної освіти.

Водночас, згідно з офіційними даними, на регіональних виборах, що відбулися минулого тижня в Росії, перемогу однозначно здобули кандидати від путінської партії Єдина Росія. Як зазначають спостерігачі, є чимало свідчень, що результати виборів були сфальсифіковані. Кореспондент.net зібрав реакцію преси.

Мовчання – найважливіший громадянський обов’язок росіян

Salzburger Nachrichten, Австрія

Місцеві депутати — це не більше ніж залишки тієї сповненої надій молодої опозиції, яка у 2018 році ще виступала єдиним фронтом на чолі з критиком Кремля Олексієм Навальним… Можливо, у міністерствах, відомствах та серед високопосадовців тане ентузіазм із приводу політичного курсу держави – насамперед у тому, що стосується його військової кампанії в Україні.

Не виключено, що такі настрої панують і в Кремлі. І, звичайно, зростає кількість простих росіян, які перебувають у повній розгубленості. Але поки що вони все ще вважають мовчання своїм найпершим громадянським обов’язком.

У чому ризик для Путіна

Reuters, Великобританія

Російський політолог Тетяна Станова вважає, що більший ризик для Кремля полягає не в самому протесті депутатів, а в надто різкій реакції на нього.

«Реакція, або надмірна реакція, може завдати більше політичної шкоди режиму, ніж ця петиція. Але я не сумніваюся, що всі, хто підписав петицію, виявляться під політичним тиском», — сказала Станова…

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив у вівторок, що критичні погляди допускаються у рамках закону. «Поки вони залишаються в рамках закону, це плюралізм, але грань дуже тонка, тут треба бути дуже обережним», — сказав він.

Путча не буде

Polityka, Польща

Сценарій путчу чи масштабної революції малоймовірний. У разі зростаючого невдоволення населення мова, швидше, піде про «передачу влади». Саме на цей крок наважився Борис Єльцин, коли призначив Путіна своїм наступником в обмін на гарантії безпеки.

Якщо через поразку в Україні Путін вирішить піти у тривалу відпустку, щоб поправити здоров’я, що похитнулося, а також призначить «в. о. президента» (скажімо, до виборів у 2024 році), то тоді зміна влади в Кремлі стане просто легким коригуванням курсу. Але, можливо, вона виявиться задовільною для Заходу.

Хто «насправді» зрадив Росію

Hill, США

Петиція з’явилася в той час, коли українські військові продовжують контрнаступ, швидко відвойовуючи територію та в деяких місцях відтісняючи російські війська на північно-східний кордон.

Успіхи наступу викликали критику на адресу Путіна всередині країни, що є рідкісним докором на адресу багаторічного російського лідера, який багато років прагнув задушити опозицію…

Оскільки Росія зазнає нових втрат у результаті українського контрнаступу, деякі російські військові блогери та патріотично налаштовані коментатори критикують Кремль за те, що він не зробив більш рішучих дій.

«Люди, які переконали президента Путіна в тому, що операція буде швидкою та ефективною… ці люди справді підставили всіх нас», — сказав колишній депутат російського парламенту Борис Надєждін в ефірі державного телеканалу НТВ.

Вибори сфальшовані, щоб не допустити протестів

Tages-Anzeiger, Швейцарія

Незалежних кандидатів до виборів не допущено. Сфальшовані бюлетені пачками лежать в урнах. Уявні опозиціонери створюють видимість політичної конкуренції…

Підсумки сфальшованих виборів виставляють опозицію такою жалюгідною жменькою людей і намагаються навіяти кожному, хто не згоден з політикою Путіна, думка про те, що він — на самоті. І те, наскільки це паралізує росіян, стало як ніколи очевиднішим після початку війни.

На кого спрямовано ініціативу депутатів

Washington Post, США

Незважаючи на заклики деяких місцевих законодавців, вкрай малоймовірно, що російський парламент розпочне повалення Путіна або такі зусилля вплинуть на війну в Україні.

«Ми розуміємо, що Путін і сльози не проллє і не зупинить операцію. Ці звернення написані для людей, які ще перебувають у Росії і для яких пропаганда намагається запевнити, що вони становлять меншість, що немає людей, які проти цього», — сказав Микита. Юферєв, один із депутатів із Санкт-Петербурга.

Юферєв сказав, що після того, як їхнє прохання стало вірусним у російських соцмережах, вони отримали величезну кількість листів підтримки від людей, які пропонують будь-що, від юридичної допомоги до пожертв для покриття штрафів, які, ймовірно, будуть накладені на політиків.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ