Риторика змінилась. ЗМІ про ядерні погрози Путіна СЮЖЕТ

Ця війна вирішить не лише долю України чи геостратегічний розклад у Європі, а й правила ведення майбутніх воєн, пишуть у пресі.

Риторика змінилась. ЗМІ про ядерні погрози Путіна СЮЖЕТ

Російський правитель Володимир Путін, оголошуючи в Росії мобілізацію минулого тижня, пригрозив Україні та Заходу ядерним ударом у разі, якщо бойові дії йтимуть на окупованих територіях після їхньої анексії, призначеної на 30 вересня. З того часу весь світ чекає та обговорює подальші дії Путіна.

Проголосивши про анексію чотирьох областей України, Путін також говорив про ядерну зброю, але її погрози були дещо завуальовані. Він заявив, що США «створили прецедент», скинувши атомні бомби на Хіросіму та Нагасакі.

Українська розвідка розцінює загрозу застосування Кремлем ядерної зброї як дуже високу, хоча переважна більшість експертів називають таку можливість малоймовірною, але її повністю не виключають. Західні союзники України поки що дають нечіткі коментарі про те, яка відповідь буде у разі ядерного удару.

Старший сенатор США Ліндсі Грем заявив, що застосування ядерної зброї проти України має вважатися атакою на НАТО. Його думку поділяють деякі західні політики. ІПУ посилаючись на Кореспондент зібрав думку преси щодо загрози ядерного удару.

Ядерне стримування як гра в одні ворота

Visão, Португалія

Ця анексія, яку ніхто не визнає, що, втім, анітрохи не бентежить Кремль, є наступним кроком до того, щоб відкрити двері ядерного арсеналу… Путін вважає, що стримування, на якому базується концепція взаємного гарантованого знищення, спрацює в його користь — тобто якщо він застосує тактичну ядерну зброю, то тоді, мовляв, американці і НАТО не дадуть відповіді тим же — через страх перед можливою ескалацією.

Застосування ядерної зброї має на меті залякати Захід

DW, Німеччина

Експерти єдині на думці, що погроза застосування Росією ядерної зброї покликана залякати Захід. «Ця погроза не нова», — нагадує Маргарет Кляйн з фонду Наука та політика. Її метою є підірвати підтримку України Заходом.

Застосування ядерної зброї, на думку експерта, у військовому плані не дасть Росії нічого. Це може мати лише політичне значення, наприклад, коли режим у Москві стоятиме на межі військової поразки.

Однак Маргарет Кляйн вважає, що застосування ядерної зброї малоймовірне. Цей крок, на її думку, означатиме, що Путін втратить підтримку Китаю чи Індії.

З іншого боку, Тед Гален Карпентер з Інституту Катона попереджає: «Якщо Путін постане перед вибором між застосуванням ядерної зброї або тим, щоб стати за свої злочини в міжнародному суді, він обере ядерний варіант».

Нова ядерна риторика Путіна

BBC News, Великобританія

Політичний аналітик Олександр Баунов звернув увагу на міркування Путіна про те, що США без військової необхідності скинули атомну бомбу на Хіросіму та Нагасакі та «створили прецедент».

«Здогадайтеся, для кого прецедент. Ось у Росії і військова необхідність є чи може виникнути», — оцінює аналітик нову ядерну риторику російського президента.

Росії не байдуже, що про неї думають

taz, Німеччина

Прямо зараз було б розумним залучити до альянсу проти застосування ядерної зброї ті країни, які Росія вважає своїми партнерами. Потрібно спонукати такі країни, як Китай, Туреччина, Індія, Казахстан, перервати своє мовчання щодо перспективи застосування Росією ядерної зброї.

Росії не однаково, який імідж складається в неї там. Про це свідчить визволення засуджених до смерті військовополонених та видача російського громадянства Едварду Сноудену.

Наслідки ядерного удару в Європі

CNN, США

Конфлікт із застосуванням тактичної ядерної зброї швидко вийде з-під контролю, прогнозують експерти Union of Concerned Scientists із посиланням на військові ігри США – моделювання можливих сценаріїв розвитку конфліктів.

Так, моделювання Прінстонським університетом американо-російського конфлікту, який гіпотетично починається із застосування тактичної ядерної зброї, передбачає швидку ескалацію подій, внаслідок якої загинуть і будуть поранені понад 90 мільйонів людей.

А Міжнародна кампанія за ліквідацію ядерної зброї (ICAN) стверджує, що Європа 2022 року є набагато небезпечнішою локацією для застосування ядерної зброї, ніж Японія 1945 року — і через ізольованість останньої, і через менше населення цієї країни.

У сучасній Європі «один ядерний вибух, ймовірно, забрав би життя сотень тисяч мирних жителів, поранено було б багато інших; радіоактивні опади могли б забруднити великі території в кількох країнах», попереджають аналітики ICAN.

«Екстренні служби не змогли б ефективно відреагувати [на ядерний удар], а повсюдна паніка викликала масову міграцію людей і серйозний економічний спад. Багаторазові удари, звичайно, були б ще гіршими», — додали в ICAN.

Кремль продовжить піднімати ставки

El País, Іспанія

При цьому найнешкідливішим сценарієм було б проведення ядерного випробування поблизу України, наприклад, в акваторії Чорного моря, як попередження і без людських жертв.

Ця війна вирішить не лише долю України чи геостратегічний розклад у Європі, а й правила ведення майбутніх воєн. У тому випадку, якщо Путіну, який зазнав поразки на традиційному полі битви, вдасться здобути перемогу, погрожуючи атомною бомбою або навіть застосувавши її, і якщо за це не настане розплата, то його приклад надалі наслідуватимуть й інші — у світі, в якому вже не буде правил.

Захід не повинен піддаватися

Le Point, Франція

Підхід Путіна можна охарактеризувати одним словом: шантаж. Донбас і Крим — навіть анексовані — є незаконно окупованими територіями. Допустити сценарій, за якого кордони в Європі перекроюються за допомогою сили та ще й погроз застосування зброї масового знищення, означає допустити катастрофу.

Адже якщо Кремль зараз досягне своєї мети на Донбасі — після захоплення Криму вісім років тому, — то з чого йому тоді зупинятися на півдорозі? Захід, і перш за все ядерні держави, такі як США та Франція, повинні чітко дати зрозуміти Росії, що застосування ядерної зброї матиме для неї руйнівні наслідки. Володимир Путін – не божевільний і не самогубець.

Якщо ти кажеш, що не блефуєш, значить саме цим ти й займаєшся

Le Matin Dimanche, Швейцарія

Путінська заява видається настільки цікавою ще й тому, що вона оголює одну константу, а саме — споконвічну російську схильність брехати, закладену в саму ДНК суспільства.

Потрібно незмінно виставляти – і рахувати! — самого себе жертвою, вдавати, що ти сильніший, ніж є насправді, — одним словом, тотальна брехня на всіх рівнях. Володимир Володимирович — лише продукт цього нескінченного самообману, і це в країні з ВВП Італії, а також армією втомлених солдатів і застарілих знарядь.

Все закінчиться тим, чим закінчувалося завжди: зараз, за ​​кілька місяців чи років настає третій колапс. Ось уже років сто як Росія є одним суцільним обдурюванням.

Путін завжди обирає ескалацію

Медуза, Росія

Найближчими місяцями ситуація тільки загострюватиметься, і залишається лише сподіватися, що ядерної війни не трапиться, упевнений одне з їх високопоставлених джерел, близьких до Кремля: «Конфлікт повинен дійти до точки, після якої сторони сядуть за стіл і домовлятимуться».

Щоправда, домовитись тепер буде надзвичайно складно. Якщо неможливо. Анексія має побічний ефект: відтепер для Кремля прийнятним світом вважається лише той, у якому чотири українські області (Луганська, Донецька, Запорізька та Херсонська), а також анексований у 2014 році Крим залишаться під контролем Росії.

Але, схоже, Путін ладен підвищувати ставки до кінця. Як сказав про президента РФ ще один співрозмовник Faridaily, який «багато років працював» з Путіним, «[він] завжди вибирає ескалацію — і далі за будь-яких неприємних розвилок буде вибирати ескалацію аж до [використання] ядерної зброї».

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ