Чиновників за часів Януковича відсторонять від роботи на 10 років

Чиновників за часів Януковича відсторонять від роботи на 10 роківФінальна версія закону «Про очищення влади» дозволить закрити усі «дірки», що можуть дозволити великій кількості чиновників уникнути люстрації.

Про це заявив депутат Юрій Дерев’янко,повідомляє його прес-служба.

За його словами, фінальна версія закону обмежує право для високопосадовців режиму Януковича займати посади в органах державної влади на десять років, для інших – п’ять.

У ній на відміну від редакції першого читання до чиновників часів Януковича, яким забороняється займати державні посади протягом 10 років, було додано значно більше категорій посадовців.

«Так, заборона на заняття посад на 10 років застосовуватиметься до осіб, які обіймали сукупно не менше одного року посаду (посади) у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року», – зауважив Дерев’янко.

За його словами до списку увійшли, зокрема, президент, прем’єр-міністр, перший віце-прем’єр, віце-прем’єри, міністри, керівники центрального органу виконавчої влади, який не входить до складу Кабінету міністрів, голова Нацбанку, Антимонопольного комітету, Фонду держмайна, Комітету телебачення і радіомовлення, їх перші заступники.

Також сюди були включені голови або члени нацкомісій, що здійснюють відповідно державне регулювання природних монополій, державне регулювання у сферах зв’язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг; генпрокурор, голова СБУ, Голова Служби зовнішньої розвідки, начальник Управління державної охорони.

Не оминуть заборону і керівники центральних органів виконавчої влади з податкової та митної політики, податкової міліції, їх перші заступники; заступники міністра внутрішніх справ; секретар РНБО, його перший заступник; глава Адміністрації президента, керівник Державного управління справами, керівник Секретаріату Кабміну, урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики, їх перші заступники.

Також потрапляють в цей список члени Вищої ради юстиції (крім голови Верховного суду), члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів, голова Державної судової адміністрації, його перший та інші заступники.

Крім цього, потрапляють під обмеження керівники та заступники керівників самостійного структурного підрозділу центрального органу (апарату) Генпрокуратури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Міністерства внутрішніх справ, органів з податкової та митної політики, податкової міліції.

Також заборона стосуватиметься начальника Генштабу – головнокомандувача Збройних Сил України, командувача Сухопутних військ, командувача Повітряних Сил, командувача Військово-Морських Сил, їх перших заступників.

Будуть усунені від влади на 10 років також голови ОДА, всі заступники голів ОДА і всі голови РДА, які працювали під час Януковича сукупно не менше року, а також ті, що працювали у період Майдану і не звільнились за власним бажанням.

Так само як і керівники державних підприємств, що належить до сфери управління суб’єкта надання адміністративних послуг, які відповідно до законодавства вчиняють дії, необхідні для надання адміністративних послуг.

Як відомо, у четвер спікер Олександр Турчинов підписав закон про люстрацію і відправив його на підпис президенту.

источник pravda.com.ua

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ