З 2013 року, хакери вкрали у банків близько мільярда доларів

З 2013 року, хакери вкрали у банків близько мільярда доларів Група хакерів здійснила серію атак під кодовою назвою Carbanak, в результаті яких у банків та фінансових організацій були викрадено мільярд доларів.

Про це повідомляє Лабораторія Касперського, передає ВВС Україна.

Хакерська атака тривала близько двох років, з 2013 року.

Фахівці вважають, що за операцією стоїть міжнародне угруповання, що включає кіберзлочинців з Росії, України, низки європейських країн, а також Китаю.

Лабораторія Касперського, яка співпрацює з Інтерполом та Європолом у розслідуванні цих злочинів, повідомила, що напади на фінансові організації й банки здійснювалися в Росії, США, Німеччині, Китаї, Україні та Канаді.

Загалом, від атак постраждали понад 100 фінансових структур у 30 країнах світу.

Найбільші викрадення відбувалися при вторгненні в банківські мережі, в результаті яких щоразу зникало до 10 мільйонів доларів. Від першого проникнення до виведення грошей з системи у кіберзлочинців йшло від двох до чотирьох місяців.

Виведення грошей проводився через онлайнові платіжні системи. Шахрайські рахунки були відкриті в банках Китаю та Америки, однак не виключається, що злочинці також могли зберігати вкрадені гроші в банках інших країн.

Експерти стверджують, що методи, якими користуються злочинці, свідчать про новий рівень кібершахрайства, коли «зловмисники крадуть гроші безпосередньо у банків, минаючи кінцевих користувачів».

джерело: 5.ua

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ