• Главная »
  • Общество »
  • В Казахстані переворот! Обурені люди вийшли на мітинги, силовики жорстоко розганяють мітингувальників, але ті не відступають

В Казахстані переворот! Обурені люди вийшли на мітинги, силовики жорстоко розганяють мітингувальників, але ті не відступають

Відключені всі соцмережі і месенджери (Telegram працює, хоч і з перебоями). Тимчасово відключали інтернет у великих містах.

Поліція виявила схрон з «коктейлями Молотова». Президент терміново виїхав з країни. 40 активістів, які закликали населення вийти на несанкціоновані мітинги протесту, заарештовані. Затримані журналісти, в тому числі й іноземні, яких звинувачують в тому, що вони «чекали протести».


Все описане відбувається зараз у Казахстані, який готовий спалахнути, як і Україна. На 21 травня в країні був призначений майдан — серія несанкціонованих мітингів проти земельної реформи. Хто призначив? Ну, точно не опозиція, тому що в Казахстані немає опозиції, навіть системної, як РФ і Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ — В Украину идет сильнейшее землетрясение! Сума толчков будет около 8 баллов

Але для декору влада створила симулякр у вигляді Комуністичної народної партії, якій подарували на виборах аж 7,14% голосів (раніше вона набирала трохи більше 1%). Стільки ж — 7,18% було даровано і партії «Ак жол». Прохідний бар’єр — 7%, і те, що його в 2012 р подолали крім президентської «Нур Отан» дві карликові партії, треба трактувати лише в тому ключі, що Назарбаєву потрібно було створити видимість багатопартійності. А то що ж це за «демократія, якщо 100% місць в парламенті належить одній партії? Коротше, політична опозиція в Казахстані відсутня і ніякі протести інспірувати не може.

Охоронці влаштували істерику, що США готують державний переворот в Казахстані, щоб розбити ЄАЕС, БРІКС (в Бразилії вже скинули Ділму Русеф), знищити Росію і повернути однополярний світ.

Що ж відбувається в Казахстані реально? Давайте розберемося. Характерною рисою протестів квітня-травня є сінофобія, тобто страх перед китайцями, якщо перевести на зрозумілу мову. Заворушення почалися після того, як уряд оголосив про те, що планує виставити на торги 1,7 млн ​​га сільгоспугідь. Але чому казахи бояться, що китайці захоплять їх землю?

За даними Міністерства національної економіки, з 101 млн га сільгоспземель в приватному володінні знаходиться 1,3 млн га, в оренді — 99,5 млн га. Продаж земель сільгосппризначення іноземцям заборонена, вони можуть тільки орендувати її. В оренді у іноземців перебуває лише 65 тис. га, або 0,06% загальної площі сільгоспземель. Тобто боятися, начебто, нічого. Ну, збільшили термін оренди землі з 10 до 25 років, і що? У 2001 р введена приватна власність на землю, з 2003 р землі продаються через аукціони. І нікого це не хвилювало, ніхто не бився в істериці, що «земля — ​​це мати, а мати не можна продавати». Більш того, за законом 1995 р іноземці мали право орендувати землю на термін до 99 років. І це теж не викликало ніяких обурень.

Все стане ясно, якщо ми подивимося, де відбувся 24 квітня перший і наймасовіший мітинг протесту проти земельної реформи — в нафтовому Атирау. Це і пояснює страх перед іноземним втручанням в економіку. Справа в тому, що найбільша нафтовидобувне підприємство Казахстану, що базується в Атирау — ТОВ «Тенгізшевройл» належить іноземцям (50% — Chevron, 25% — ExxonMobil). І власники ставляться до своєї робсилі, як до тубільців. Ще жорсткіше поводяться китайці. З 12 травня 200 найбільших нафтовиків компанії «Oil Construction Company», яка входить до складу АТ «Мангістаумунайгаз», де управління знаходиться в руках китайських менеджерів, ведуть протестне голодування. До цього голодували робочі АТ «КаражанбасМунайГаз». Протестуючі незадоволені вкрай низькою зарплатою і планами роботодавців скоротити через кризу в галузі 40 тис. робітників. Тяжке становище склалося і в іншому сировинному гіганті — Карагандинському металургійному комбінаті, що належить індійському мільярдерові Лакшмі Міталлу.

Тому антіземельні протести ні найменшого відношення до землі не мають. Це не більше ніж привід. Причина ж —  економічне становище населення, зростання безробіття, падіння доходів на тлі зростаючих споживчих цін. Всі виступи носять розрізнений і зовсім стихійний характер, хоча казахська телепропаганда просто захлинається від обурення з приводу того, що учасники заворушень нібито отримали передоплату американськими доларами від «провокаторів». Ось тільки жодного «провокатора», який нібито роздає пачки доларів наліво-направо, затримати, чомусь, не вдалося.

27 квітня протестуючі вийшли на вулиці Актобе і Шім’ї. 1 травня відзначені великими протестами в Жанаозені і в Кизилорда. Назарбаєв в той день, який є в країні святом єдності нації, вимовляв пафосні промови про те, що «в нашій країні панує спокій. Наша єдина нація святкує разом всі свята ». Лаяв Україну: «Україна має економіку наполовину меншу, ніж Казахстан. Не має єдності, тому що займається іншими справами — боротьбою, вбивствами, бійками ». І лише кілька десятків «відщепенців» в Кизилорда, мабуть, не хотіли єдності, а хотіли «поштовхатися» з поліцаями — саме так представила справу держпропаганда. Але якщо вірити фото з місця подій, «відщепенців» було трошки більше.

Вчора мітинги протесту були заплановані у всіх великих містах Казахстану, однак влада заборонила всі заходи, провела привентивні арешти активістів, розгорнули істеричну пропаганду по ТБ і вивели на вулиці всі наявні сили охорони правопорядку в бойовій екіпіровці. Провести мітинг вдалося тільки в Павлодарі, де його швидко розігнали, не чекаючи, поки він стане масовим. Президент Назарбаєв від гріха подалі полетів до Китаю (Казахстан знаходиться фактично у васальній залежності від Пекіна), щоб у разі, якщо проллється кров, бути «невинуватим». Таким же «невинуватим», як під час кривавого придушення повстання в Жанаозені.

Панічний страх влади перед народними протестами можна зрозуміти. Справа в тому, що якщо заколот в Жанаозені був локальним і мав суто економічні причини, то сьогодні учасники протесту починають висувати і політичні вимоги, в тому числі вимога відставки президента. А це для Казахстану — моторошна крамола, адже Назарбаєв сидить на троні з 1990 р і навіть натяк на те, що йому пора звідти злазити, сприймається, як заклик до громадянської війни. Тому влада превентивно заблокувала соцмережі в п’ятницю.

Отже, 21 травня соціального вибуху не сталося, протести були придушені в зародку. Але рано радіти, ватнічкі. Проблеми нікуди не поділися. Напруга, викликана невдоволенням людей погіршуються умовами життя, буде лише наростати. Вибух неминучий. Тим більше, що правлячий режим не має наміру йти народу на поступки, а розмовляти з повсталими буде виключно мовою куль і поліцейських кийків.
Чому завирував саме Казахстан? Відповідь проста: економіка Казахстану набагато більш нафтозалежних, ніж російська. Якщо в РФ в роки нафтової халяви держбюджет на 50% складався з вуглеводневих грошей, то в Казахстані ця частка доходила до 80%. Тому і бродіння там почалося раніше, ніж в Росії, не зважаючи на те, що режим в країні набагато жорсткіший.

Влада Оренбурзької області з переляку вводить надзвичайні заходи безпеки у зв’язку з «Майданом» у приграничному Казахстані, але більше усього бояться повстання, мабуть, представники етнічного злочинного угрупування, які підступно прийшли до влади в Україні  після втечі Віктора Януковича.

джерело newspravda.com

загрузка...
МЕТКИ