• Главная »
 • Экономика »
 • Захист національних інтересів України: Кабмін ухвалив стратегію економічної безпеки

Захист національних інтересів України: Кабмін ухвалив стратегію економічної безпеки

Уряд ухвалив 10 березня проєкт, запропонований раніше президентом Володимиром Зеленським. Зміст документу має на меті визначити критичні межі та цільові орієнтири країни на найближчих 5 років.

Захист національних інтересів України: Кабмін ухвалив стратегію економічної безпеки

Проєкт стратегії економічної безпеки

Кабмін ухвалив проєкт указу президента України про РНБО «Про Стратегію економічної безпеки України на період до 2025 року» . Очікуваним результатом виконання Стратегії є забезпечення економічної безпеки держави як умови досягнення основних національних економічних інтересів, пише ІПУ посилаючись на 24 канал.

В результаті виконання Стратегії буде впроваджено прозору систему постійного моніторингу економічної стійкості та щорічну системну оцінку стану економічної безпеки, підвищено ефективність реалізації державної політики у сфері забезпечення економічної безпеки і політичну відповідальність за її результати, – Ігор Петрашко.

Мета та стратегія проєкту

Мета проєкту – досягнення основних національних економічних інтересів та забезпечення економічного суверенітету.

Стратегія державної політики у сфері забезпечення економічної безпеки визначає такі взаємоузгоджувані поняття, як:

 • економічна безпека,
 • національні економічні інтереси,
 • економічна стійкість,
 • економічний суверенітет.

Стратегія базується на пріоритетах національних економічних інтересів та визначає мету, напрями, завдання та механізми державної політики у сфері забезпечення економічної безпеки, а також цільові орієнтири та критичні межі індикаторів економічної безпеки.

Очікувані результати

У контексті досягнення національних економічних інтересів України реалізація Стратегії зорієнтована на:

 • створення стійкої, конкурентоспроможної, соціально відповідальної ринкової економіки та умов для випереджаючого розвитку науково-технічного потенціалу країни, сталого нарощування національного багатства та факторів виробництва;
 • досягнення цілей сталого розвитку, рівня життя населення та соціально-політичної стабільності, властивих економічно розвиненим країнам;
 • зайняття Україною у світовому розподілі праці та міжнародних економічних відносинах місця, яке відповідає її природним, трудовим та інтелектуальним ресурсам, економічному та геополітичному потенціалу;
 • забезпечення гарантованого захисту національної економіки в умовах виникнення або посилення внутрішніх та зовнішніх загроз.

Напрями у сфері забезпечення економічної безпеки

Державна політика у сфері забезпечення економічної безпеки має два взаємопов’язаних напрями:

 1. напрям розвитку – завдання в рамках напряму конкретизовані за основними складовими економічної безпеки,
 2. безпековий напрям.
загрузка...
МЕТКИ