• Главная »
  • Экономика »
  • Коефіцієнт стажу при нарахуванні пенсії. У кого серйозні переваги і як зараз нараховують

Коефіцієнт стажу при нарахуванні пенсії. У кого серйозні переваги і як зараз нараховують

Як коефіцієнт стажу впливає на розмір пенсії

Коефіцієнт стажу при нарахуванні пенсії. У кого серйозні переваги і як зараз нараховують

З кожним роком в Україні все важче буде вийти на заслужений відпочинок, оскільки буде підвищуватись страховий стаж. Але й розмір виплат теж залежить від деяких факторів. Наприклад, у деяких пенсіонерів були серйозні переваги. Все залежить від коефіцієнта стажу при нарахуванні пенсії. Важливі деталі розкриває портал «Стіна» з посиланням на статтю в газеті «Пенсійна справа», пише ІПУ.

Українка написала в редакцію поцікавитись, від чого залежить розмір пенсії та як рік виходу на заслужений відпочинок впливає на розмір пенсії.

Наприклад, ті українці, що вийшли при досягненні пенсійного віку на пенсію з жовтня по грудень 2017 року, мають деякі переваги. Тоді діяли інші правила, згідно з якими коефіцієнт стажу множився на 1,35.

А ось тим, хто став отримувати пенсію з 2018 року вже назначали пенсію з заниженим коефіцієнтом. Але зараз для всіх осіб діє один коефіцієнт. Тобто раніше деякі пенсіонери мали переваги, але після зниження у 2019 році цього показника всі пенсіонери стали рівними.

Також в статі вказано, що при досягненні пенсійного віку у 2017 році людині було достатньо мати лише 15 років стажу. В такому випадку він міг спокійно вийти на заслужений відпочинок. Однак, тепер діють зовсім інші правила.

Наприклад, вже з 1 квітня підвищується пенсійний вік для жінок до 60 років. Раніше вони мали перевагу виходити на пенсію раніше за чоловіків. Але вже з цього року вже запрацюють нові правила — чоловіки та жінки при досягненні 60-річного віку при наявності 28 років стажу будуть мати право піти на пенсію.

Крім того, потрібно враховувати й розмір заробітної плати. При нарахуванні пенсії офіційний рівень зарплати порівнюють з тою, яка встановлена як середня по країні. Так вираховують реальний рівень заробітку. При наявності 28 років стажу майбутній пенсіонер може розраховувати на 28% від заробітної плати.

загрузка...
МЕТКИ