Стало відомо, чому Рада відмовилась повертати пільговий тариф на перші 100 кВт

Соціальна допомога має за іншими механізмами надаватися.

Стало відомо, чому Рада відмовилась повертати пільговий тариф на перші 100 кВт

Про це в ексклюзивному коментарі журналісту  From-UA розповів голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дяченко, пише ІПУ.

Коментуючи те, що ВР відмовилась повертати пільговий тариф на перші 100 кВт електроенергії, наш співрозмовник зауважує наступне: «ВР на законодавчому рівні може рішати всі питання. Інша справа, що воно було б до певної міри суперечливо загальній тенденції, загальної логіки реформування, яке закріплено в законодавстві».

«Тобто ми рухаємось до того, щоб б були ринкові засади ціноутворення і для населення. Тобто фіксована ціна для населення — це штука тимчасова за логікою реформ, які проводяться. Тому прийняття такої структури тарифу, як хотіли, це популістський крок. Він, в принципі, має певну логіку. Фіксована занижена ціна для населення, як зараз, це пільговий тариф, і виходить, що пільговий тариф отримують всі, і ті, хто потребує цих пільг, і ті, хто не потребує. Є ж люди, які можуть оплатити і 10-кратний тариф, а всі отримують рівноправно пільги. Логіка така, що ціни зростають, відпускаються, але для тих, хто споживають невеликий обсяг, а це люди з низькими статками, мають фіксовану ціну, за логікою, це один з видів соціальній допомоги. Він має право на існування, але, все ж таки не в тому вигляді, як зараз, його б треба було вписувати в логіку реформ», — роз’яснює аналітик.

За словами нашого співрозмовника, соціальний тариф існує крізь, і в розвинутих країнах, і в США, і в Європі, але там за іншими механізмами, більш логічними. Це є певна частка для виробників, які мають більш низьку собівартість, наприклад, атомні електростанції чи гідростанції, вони мають певну рознарядку постачання електроенергії на соціальні об’єкти, це дитячі садки, лікарні, школи і населення, яке не може сплачувати і потребує соціальній допомоги. От такі ціни більш логічні.

«А низькі ціни за зменшені обсяги — такий механізм має на існування, але він протирічить логіці наших реформ. Тому, мабуть, правильно, що не прийняли. Соціальна допомога має за іншими механізмами надаватися. В даному випадку у нас є субсидування», — резюмував наш співрозмовник голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дяченко.

загрузка...
МЕТКИ