В Україні запроваджують регіональну програму моніторингу якості повітря

В Україні запроваджується регіональна програма з установки постів моніторингу якості атмосферного повітря.

В Україні запроваджують регіональну програму моніторингу якості повітря

Про це розповів заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець у програмі «Официальный разговор» на телеканалі «Дом», передає ІПУ посилаючись на Укрінформ.

«Якщо ми говоримо про Київ, то в місті буквально нещодавно відкрили два таких пости. Це дороге устаткування, пости розташовані на лівому березі. Я знаю, що Київська міська державна адміністрація планує у 2021 році продовжувати цю програму. Такі самі позитивні приклади є в Київській і Дніпропетровській областях», — розповів заступник міністра.

За його словами, завдяки цим постам моніторингу з’явиться можливість збирати повну інформацію про стан повітря на всій території України. На підставі цих даних будуть ухвалювати рішення, як поліпшити якість повітря в країні.

Стрілець також зазначив, що зараз Київ часто потрапляє до списку міст із найзабрудненішим повітрям, але причиною цього може бути не саме забруднення, а неправильна технологія вимірювання.

«Якщо ви звернете увагу, то поганий стан повітря зазвичай показується восени, коли у нас відбувається температурна інверсія — тепла земля починає охолоджуватися, і з’являється туман. І туман сприймається як пилове забруднення. Тому що методи вимірювання якості повітря в недорогих датчиках сприймають туман як пил при вологості понад 90%», — додав він.

загрузка...
МЕТКИ