Воєнний стан та засідання РНБО: озвучено термінову заяву

Чинна українська влада ще до настання безпосередніх бойових дій з Росією на нових напрямках може багато що зробити для захисту країни. Про це політик, дипломат, надзвичайний і повноважний посол Роман Безсмертний заявив в програмі “Студія Захід” з Антоном Борковським на Еспресо.ТВ.

Воєнний стан та засідання РНБО: озвучено термінову заяву

“Треба скликати засідання РНБО й прийняти там рішення про введення правового режиму воєнного стану в цілому ряді регіонів”, – зазначив він.

“Адже механізми введення режиму воєнного стану – це, в тому числі, і відповідь на питання “Як треба діяти по відношенню до внутрішньої п’ятої колони?” І відповідь на питання “Як діяти на зовнішньому контурі щодо носіїв інтересів ворога? Як контролювати життя в прикордонних регіонах з точки зору комендантської години й впливу на ситуацію, яка виникає там в політичному сенсі, в стосунках між політичними силами і т.д.”, – пояснив Безсмертний.

Як наголосив він, політичну ситуацію в окремих регіонах країна-агресор може використати “для провокацій».

“Це нагадує настання пір року і всі знають, що з настанням зими буде сніг, але сніг завжди випаде “невчасно”, – підсумував політик.

Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак 30 березня під час виступу у Верховній Раді повідомив, що Росія стягує до кордону з Україною військові сили та засоби.

За інформацією ГУР Міноборони, до 20 квітня біля українського кордону перебуватиме 110 тисяч людей особового складу.

За даними української розвідки, Росія готує широкомасштабні провокації на сході України.

У МЗС України заявили, що нинішня ескалація з боку Росії – наймасштабніша за останні роки. За даними МЗС, Росія нарощує війська вздовж українського кордону на трьох напрямках — на північному сході України, в Криму і на Донбасі.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков сказав, що РФ «переміщує війська на своїй території на свій розсуд» і це «не має нікого турбувати».

загрузка...
МЕТКИ