Конгрес схвалив створення 51 штату США

Конгрес схвалив створення 51 штату СШАПалата представників Конгреса США підтримала законопроект про надання статусу штату федеральному округу Колумбія. За документ проголосувало 216 конгресменів, а проти 208.

Згідно з законопроектом, статус федерального округу залишать за 2 квадратними милями (5,2 км) – це землі Білого дому, Капітолію та Національної алеї. Решта 66 квадратных миль (165 км) стануть 51-шим штатом з назвою «Вашингтон, Співдружність Дугласа» (Washington, Douglass Commonwealth) – на честь борця за права темношкірих у США Фредеріка Дугласа, передає Reuters.

Далі законопроект ще має схвалити Сенат, де демократи і республіканці представлені у рівній кількості, на відміну від нижньої палати, де лідирують демократи.

Нагадаємо, у січні представники демократів у Конгресі внесли законопроект про перетворення округу Колумбія, де розташований Вашингтон, на 51-й штат.  Історично склалося, що округ Колумбія зі столицею Вашингтоном стоїть незалежно і осторонь від інших штатів, проте через це 700 тисяч його населення зараз не мають повної влади над питаннями місцевого самоврядування і повного представництва у Конгресі.

загрузка...
МЕТКИ