• Главная »
  • Киев »
  • У київських водоймах з’явилися екзотичні мешканці, фото: «Загрожують екосистемі»

У київських водоймах з’явилися екзотичні мешканці, фото: «Загрожують екосистемі»

Незвичайний улов зловили вчені

У київських водоймах з'явилися екзотичні мешканці, фото: "Загрожують екосистемі"

Вчені менше ніж за 2 години зловили 25 екзотичних риб

Так, у Києві в озері Мартишів на Осокорках було спіймано 25 сонячних окунів. Це екзотичні види риб, які мешкають в Північній Америці. Через глобальне потепління ця риба дісталася водойм Київщини.

Зараз вони загрожують екосистемі українських водойм, повідомляє «Вечірній Київ».

Провідний інженер Інституту гідробіології НАН України Юлія Коваленко розповіла, що екзотичні риби нарощують свою присутність також і в Києві, насамперед у водоймах Осокорківської заплави, через з’єднання з Дніпром.

Серед цих озер найбільша чисельність і вікова різноманітність сонячного окуня спостерігається в озері Мартишев, що, ймовірно, пов’язано з наявністю значної кількості водної рослинності. У ній цей вид з яскравим забарвленням в статевозрілому віці може ховатися від інших хижаків.

Вона також уточнила, що в озерах Небреж і Тягле сонячний окунь і італійська риба-голка зустрічаються в меншій кількості. Сонячний окунь поки зустрічається переважно в молодому віці

Вчені пояснили, що екзотичні риби становлять загрозу для місцевих риб. Зокрема від них страждають щуки і звичайні окуні. Цей хижак поїдає ікру і кормові об’єкти місцевих (аборигенних) видів, створюючи їм харчову конкуренцію. Також він досить швидко розмножується вже в дворічному віці. У нерестовий період самець стає агресивним.

загрузка...
МЕТКИ