Біля Сум стоматолог під пломбою виявив кліща, який заразив жінку хворобою Лайма (фото)

У Шостці в місцевої жительки під пломбою стоматолог виявив кліща. Лікар припустила, що кліщ міг проникнути через ясна.

Біля Сум стоматолог під пломбою виявив кліща, який заразив жінку хворобою Лайма (фото)

Про це повідомляє сайт міста Суми.

Так, минулому році мешканка Шостки Лариса двічі лікувала один і той же зуб. Спочатку навесні вона зверталася до приватного стоматолога, а в грудні – в стоматполіклініку. Однак, на минулому тижні через дискомфорт вона знову відвідала приватного стоматолога.

Лікар жінці забрав пломбу і сказав, що помітив щось чорного кольору у вигляді лапки.

Пізніше у лабораторії встановили, що це кліщ. Згодом Лариса здала аналіз крові на кліщовий бореліоз (хвороба Лайма). Аналіз виявився позитивним. У лікарні жінці розповіли, що навіть мертвий кліщ виділяє токсини.

Біля Сум стоматолог під пломбою виявив кліща, який заразив жінку хворобою Лайма (фото)

Фото: у Сумській області у пломбі виявили кліща (0542)

На щастя, жінка перенесла захворювання у легкій формі. Як вона розповіла, раніше відчувала якесь нездужання, була підвищена температура, болі в колінному суглобі, які не проходили навіть після знеболювальних.

«Звідки взявся кліщ, невідомо», – каже Лариса.

Окрім того, вона вирішила поспілкуватися з приватним стоматологом, у якого перший раз лікувала, але спілкування не вийшло.

За словами жінки, лікар дуже розсердилась її візиту. Вона сказала, що це не її винна, адже у цій сфері вона вже десять років.

Водночас лікарі припускають, що кліщ міг проникнути через ясна. Наразі вона почувається добре і пред’являти претензії стоматологам не планує.

Що таке хвороба Лайма

Інфекція здійснюється трансмісивним шляхом при укусі кліща, а також при попаданні випорожнень кліща на шкіру, з наступним їх втиранням при розчісуванні.

У разі розриву кліща, при неправильному його видаленні, збудник може потрапити в рану. Укуси кліщів можливі також у межах міста, при знятті кліщів з тварин. Можливе зараження при вживанні сирого козиного або коров’ячого молока інфікованих тварин.

загрузка...
МЕТКИ