Зупинилося серце легендарного українця, який зробив багато для Києва: «Велика втрата»

Подробиці трагедії

Зупинилося серце легендарного українця, який зробив багато для Києва: "Велика втрата"

Відомий художник і архітектор помер на 92-му році життя

Як пише ІПУ посилаючись на Politeka з посиланням на Facebook-сторінку «Свідки Флоріана», творець проекту відомої київської будівлі-«тарілки» на Либідській Флоріан Юр’єв помер 11 вересня.

Флоріан Ілліч був відомим культурним діячем, художником і композитором. Також він займався поезією, музикою і створенням музичних інструментів. Юр’єв багато часу приділяв громадським справам. Він створив модерністський герб Києва, а також такі візитні картки столиці як наземну станцію метро «Хрещатик» і ресторан «Метро».

«Це велика втрата для нас усіх, адже Флоріан Юр’єв був винятковим багатогранним художником, новатором», — написали у Фейсбуці Національного художнього музею України.

Відзначимо, що Юр’єв народився в Сибіру, але більшу частину свого життя прожив и пропрацював в Україні, тому вважався українським майстром. Пізніше він подорожував по всьому світу, вивчаючи скрипкову справу. З 1956 року художник жив і працював у Києві. Його вважали новатором і експериментатором, а його мистецтво називали мультидисциплінарним.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ