Театральний музей створює вебсайт для дослідження творчості Леся Курбаса

Музей театрального, музичного та кіномистецтва України створить онлайн-платформу для дослідження творчості Леся Курбаса

Театральний музей створює вебсайт для дослідження творчості Леся Курбаса

Це проєкт зі створення відкритого вебсайту з впорядкованою інформацією про життя та творчість найвідомішого українського театрального діяча XX століття та онлайн-колекцією музейних предметів.

«Open Курбас: цифрова колекція» — така назва нового проєкту Музею театрального, музичного та кіномистецтва України. Він передбачає оцифрування та створення  двомовної (українська/англійська) онлайн-платформи з відкритим доступом до колекції пам’яток, пов’язаних з діяльністю Леся Курбаса.

У Музеї зберігається найбільша колекція пам’яток, пов’язаних з життям та творчим шляхом митця —  понад 12 000 предметів.  З них 238 пам’яток розміщено в постійній експозиції музею. Така музейна колекція має виняткову історичну, художню, наукову й культурну цінність для формування українського інформаційного простору та визначає внесок України у всесвітню культурну спадщину.

Завдяки проєкту «Open Курбас: цифрова колекція» Театральний музей має змогу представити ті документи, архіви, фото й інші матеріали, які знаходяться у фондах музею і не експонуються.  Це дозволить науковцям, студентам, дослідникам, журналістам, критикам та усім зацікавленим театральним мистецтвом, переглядати і використовувати колекцію у своїх дослідженнях, вивчати історію українського та світового театру.

«Наша мрія  — показати світові колекцію Театрального музею і  надати відкритий доступ до унікальних пам’яток та архівів. Уже в жовтні за підтримки Українського культурного фонду відбудеться реліз онлайн-платформи “Open Курбас: цифрова колекція” — сайту, що міститиме оцифровані матеріали, статті та відеолекції про життя й творчість Леся Курбаса. І ми віримо, що масштабне оцифрування та діджиталізація колекції музею відкриють культурну спадщину не лише для українців, але й для всього світу, а також створять нові можливості для дослідження та вивчення театральної історії», — розповіла директорка Музею Ірина Дробот.

Тисячі фотографій та негативів, ескізів костюмів і декорацій, рукописів і документів, афіш та макетів до вистав доповнюватимуться відеолекціями, коментарями та статтями науковців і разом утворять потужний цифровий ресурс. Такий сайт стане унікальною онлайн-платформою для представлення творчості Леся Курбаса на національному та міжнародному рівнях.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ