Генсекретар НАТО назвав РФ першою серед загроз для Альянсу

Генеральний Секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив на необхідності збереження трансатлантичної єдності як ключової умови для подолання загроз і викликів сьогодення, серед яких першими він назвав загрози, що наразі виходять від Російської Федерації.

Генсекретар НАТО назвав РФ першою серед загроз для Альянсу

Як повідомляє Укрінформ, про це керівник НАТО заявив у понеділок під час виступу на засідання Парламентської Асамблеї НАТО, повний текст його промови оприлюднений на сайті Північноатлантичного Альянсу.

«Де-факто, потреба у трансатлантичній єдності зараз є більшою, ніж будь-коли з часів завершення «холодної війни». Тому що виклики, що постають перед нами, є набагато більшими, ніж будь-яка країна або континент могли б подолати наодинці. Росія несе відповідальність за агресивні дії проти сусідів, за масоване військове нарощування від Баренцевого моря до Середземномор’я, намагається втручатися в наші демократії», — сказав Столтенберг.

Він також назвав викликом позицію Китаю, який не вагається використовувати силу для примусу інших країн та для контролю над власним народом. При цьому Китай дедалі більше наближається до Альянсу, — в Африці, в Арктиці, у кібернетичному просторі, шляхом інвестицій у критичну інфраструктуру країн-союзниць, від мереж 5G до портів та аеропортів.

Столтенберг зауважив, що у сучасному світі проявилися нові загрози, включаючи кібернетичні напади, руйнівні технології, ядерне розповсюдження та кліматичні зміни. При цьому реальною загрозою залишається також таке явище як тероризм.

Як відомо, з 2014 року, після початку агресії Росії проти України, НАТО припинило будь-яке військове співробітництво з РФ. Лідери Альянсу погодили двоєдиний підхід по відношенню до Російської Федерації. З одного боку, це політика стримування й оборони по відношенню до Росії, з метою забезпечення надійного захисту для всіх союзників. З іншого – готовність до діалогу та підтримування відкритих каналів зв’язку, для запобігання непорозумінь та нещасних випадків.

загрузка...
МЕТКИ