МВС Казахстану назвало кількість вбитих і поранених в операції із «зачистки» країни від протестувальників

Рахунок загиблих під час «зачистки» Казахстану від протестувальників іде вже на десятки, згідно з офіційною версією МВС країни.

МВС Казахстану назвало кількість вбитих і поранених в операції із "зачистки" країни від протестувальників

У ході «антитерористичних операцій» у Казахстані загинули 26 мітингувальників. У МВС країни їх назвали «озброєними злочинцями».

Таку інформацію оприлюднив державний телеканал «Хабар 24».

«Затримано понад три тисячі людей. Вбито 26 озброєних злочинців. Ще 18 злочинців отримали поранення», – заявила ведуча, посилаючись на дані МВС країни.

Силове відомство також повідомило про «звільнення та взяття під посилену охорону» всіх адміністрацій у казахстанських містах.

Варто зазначити, що «зачистка» Казахстану від протестувальників розпочалася ввечері 5 січня. Відразу після того, як президент країни Касим-Жомарт Токаєв оголосив, що звернувся за допомогою до ОДКБ і анонсував введення до країни військ РФ і Білорусі.

У Мережі з’явилося кілька відео, знятих, ймовірно, у моргах Казахстану. Судячи з них, кількість загиблих при «антитерористичній операції» може бути більшою за офіційно заявлену.

Контекст

Протести у Казахстані спалахнули 2 січня на тлі підвищення цін на газ, який видобувається на території країни. Люди висували владі не лише економічні, а й політичні вимоги. Головним було знесення корупційного режиму, який за 30 років при владі збудував колишній президент Нурсултан Назарбаєв.

Ситуація швидко вийшла з-під контролю. Почалися кровопролитні зіткнення мітингувальників із силовиками, захоплення державних будівель і критично важливих об’єктів інфраструктури, мародерство.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ