У Києві вітер зірвав 50-кілограмовий хрест з Софійського собору, відео: «Розбився на частини»

У Національному заповіднику «Софія Київська», надзвичайна подія сталася в ніч з п’ятниці на суботу, в результаті падіння хрест розбився на частини.

У Києві вітер зірвав 50-кілограмовий хрест з Софійського собору, відео: "Розбився на частини"

Про це повідомляє ТСН. Сильний вітер зірвав триметровий хрест з купола Софійського собору в центрі Києва. Пропажу помітила охорона заповідника.

Хрести на куполах Софії замінювали 40 років тому. Як зазначає заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Вадим Кириленко, це недовгий термін. За його словами, якщо правильно дотримуватися всіх технологій, то хрести можуть простояти вічно. Але радянські реставратори чи то дійсно поспішали, чи то допустили помилку: основу хрестів, чорний метал, обернули міддю.

«Є закони фізики, є правила хімії, вони непорушні… ці метали між собою спрацювали і один одного «з’їли. Термопара-взаємодія чорного металу з кольоровим», — говорить він.

Вага хреста становить 50 кілограм. В результаті НП ніхто з людей не постраждав.

У «Софії Київській» щодня пильно стежать за прогнозами погоди. У разі, якщо синоптики прогнозують вітер, на будівлях закріплюють все, що можна закріпити. Однак на куполах це зробити неможливо.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ