З Київщини на експертизу вивезли 410 тіл цивільних – ГПУ

Уся звільнена від окупантів територія поділена на квадрати, у кожному з яких працюють слідчо-оперативні групи прокурорів, слідчих та оперативників Нацполіції.

З Київщини на експертизу вивезли 410 тіл цивільних – ГПУ

З території Київської області, звільненої від окупантів, вивезли 410 тіл убитих мирних жителів – цих жертв оглядають судмедексперти для документування злочинів Росії, повідомила Генпрокурор Ірина Венедіктова у Facebook.

«У бюро судмедекспертизи постійно чергують прокурори, слідчі та судові експерти для проведення оглядів, розтинів та відбору зразків ДНК», — зазначила Венедіктова.

140 тіл уже оглянуто прокурорами та іншими фахівцями.

За словами генпрокурора, на звільнених територіях Київщини — найважливіші докази жорстоких військових злочинів РФ: «Це пекло, яке треба задокументувати, щоб покарати нелюдів».

Венедіктова повідомила, що вся звільнена від окупантів територія поділена на квадрати, у кожному з яких працюють слідчо-оперативні групи прокурорів, слідчих та оперативників Нацполіції.

До цих груп залучають інспекторів-криміналістів, вибухотехніків, кінологів, судово-медичних експертів чи лікарів: «Попереду завжди ДСНС — вороги замінували міста та села, залишилося багато не здетонованих боєприпасів, вони залишили «розтяжки» навіть на трупах місцевих».

Для проведення слідчих дій на території лише Бучанського району зараз залучено понад 50 співробітників Нацполіції та прокурорів. Аналогічна робота також розгортається у всіх звільнених населених пунктах Київської та Чернігівської областей.

Надалі офіс генпрокурора збільшить чисельність слідчо-оперативних груп.

Паралельно відбувається робота з місцевим населенням, пошук свідків, потерпілих, збирання фото та відеодоказів.

Крім того, Венедіктова попередила «помічників» — там досі небезпечно, більша частина території навмисне замінована ворогом, багато боєприпасів не здетонували.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ