Зеленський звернувся до учасників саміту НАТО

Президент України заговорив про членство України в Альянсі та попросив надати додаткову військову допомогу.

Зеленський звернувся до учасників саміту НАТО

Президент Володимир Зеленський у зверненні до саміту НАТО в Мадриді закликав держави Альянсу допомогти зупинити терор Росії проти мирних українських міст та «знайти місце» для України у спільному безпековому просторі.

У своєму виступі Зеленський зазначив, що війна, яка вже триває понад чотири місяці, не повинна затягтися, тому Україні потрібно надати більше зброї, зокрема – більше сучасної артилерії. Також Зеленський зазначив, що політика відкритих дверей НАТО не має нагадувати «старі турнікети київського метро: вони відкриті, а коли підходиш — турнікети закриваються, доки не заплатиш».
«Заради миру має бути переглянуте розуміння східного флангу НАТО. Чи не випадково, що всі країни Альянсу на сході, всі наші сусіди виступають за членство України в НАТО? Ні, це не випадковість. Це логіка. Це знання життя в нашому регіоні. Україна ще мало заплатила? Хіба наш внесок у захист і Європи, і всієї цивілізації досі недостатній? Так що ще потрібно? Я можу сказати, що нам потрібно: нам потрібні гарантії безпеки і ви маєте знайти Україні місце у спільному безпековому просторі», — сказав президент.
Глава держави підкреслив, що Альянс має два шляхи: «або — невідкладна достатня для перемоги допомога Україні, або — відкладена війна Росії з НАТО».
За словами президента, Україні також потрібна сучасна протиракетна та протиповітряна оборони для захисту цивільних від російських ракетних атак та бомбардувань.
«Надавши їх нам, ви можете повністю зламати тактику Росії щодо знищення міст і терору проти цивільного населення. Це фундаментальна річ. Відстань від Києва до Мадрида — менша, ніж дальність тих ракет, які застосовуються проти нас. Хіба може одна держава відповісти на таку Загрозу без допомоги партнерів? Ви можете надати цю допомогу», — зазначив він.
Президент закликав підтримати Україну не лише зброєю, а й фінансами та санкціями — «такими санкціями проти Росії, які зупинять її здатність оплачувати війну».
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ