Як Міноборони РФ бреше про «успіхи» в Україні

Журналісти проаналізували виступи керівництва Міноборони РФ і викрили їх на брехні. За даними РФ, у кожному «районі скупчення військових та техніки ЗСУ», куди влучали російські ракети, було по одній людині.

Як Міноборони РФ бреше про "успіхи" в Україні

Журналісти-розслідувачі підрахували, що, згідно зі звітами російського Міноборони, окупанти знищили 39 тисяч «районів скупчення живої сили та техніки» та «опорних пунктів» українських військ, тим самим нібито вбивши 40 тисяч військових ЗСУ. Про це йдеться у розслідуванні видання Проект.

Розслідувачі проаналізували близько 200 брифінгів Міноборони РФ та виявили багато неточностей та брехні. Вони звернули увагу на загадковий термін зі словника Міноборони Росії — «скупчення живої сили та техніки». Прес-секретар військового відомства постійно його використовує, але немає точного визначення.

«За перші сто днів війни Росія, за повідомленнями Міноборони, нібито знищила в Україні 39 тисяч «районів скупчення живої сили та техніки» та «опорних пунктів українських військ». Як вийшла така значна цифра, не зовсім зрозуміло, адже сума всіх окремо названих видів знищеної військової техніки до такої кількості явно не дотягує», — йдеться у повідомленні.

Але найцікавіше — співвідношення людських втрат до втрат у техніці. Якщо розділити кількість убитих — 40 тисяч осіб (за повідомленнями МО РФ, підрахунок на 4 червня) українців на кількість «районів скупчення» — 39,8 тисячі (за повідомленнями МО РФ, підрахунок на 4 червня), вийде, що в кожному загинула в середньому одна людина.

Крім того, видання з’ясувало, що російська армія «знищила» більше літаків, танків, бронемашин та безпілотників, ніж могло бути в України навіть з урахуванням постачання з інших країн.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ