Зеленський пояснив ситуацію на Тайвані та Балканах

Президент України вважає, що ситуацію у цих регіонах об’єднує один фактор – «неефективна архітектура глобальної безпеки».

Зеленський пояснив ситуацію на Тайвані та Балканах

Конфлікти у світі, зокрема, на Балканах та Тайвані, виникають через неефективну архітектуру глобальної безпеки. Світ має виробити таку модель, яка б гарантувала, що жодна країна не виявить агресії проти іншої. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні у середу, 3 серпня.

«Спочатку — Балкани, потім — Тайвань, тепер може бути Кавказ… Усі ці ситуації здаються різними, хоча їх поєднує один фактор, а саме: глобальна архітектура безпеки не спрацювала. Якби спрацювала, не було б усієї цієї конфліктності», — вважає глава держави.
За його словами, саме на питання безпеки Україна звертає увагу не лише з початку повномасштабної російської агресії, а вже роками.
«З того часу, як Росія проігнорувала міжнародне право повністю, інтереси людяності як такої повністю», — підкреслив він.
Український лідер додав, що у цьому сенсі 2014 став поворотним моментом.
«Тоді у цілком очевидних ситуаціях з Кримом, Донбасом, зі збитим малазійським Боїнгом Росія уникла негайної та відчутної відповідальності — зберегла ділові та політичні зв’язки зі світом. І тепер багато хто у глобальних відносинах вірить, що і їм це вдасться», — вважає Зеленський.
Він також додав, що нині громадяни України об’єднали весь вільний світ — не лише навколо своєї боротьби за свободу, а й навколо розуміння, наскільки крихкою є свобода кожного народу в Європі та в інших країнах світу.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ