ЗМІ оцінили втрати економіки РФ від мобілізації

Путінська мобілізація завдасть шкоди всім галузям економіки Росії, але найбільше — сільському господарству та будівництву.

ЗМІ оцінили втрати економіки РФ від мобілізації

Часткова мобілізація в Росії зазнає суттєвих втрат найслабшим місцям економіки РФ, пише Bloomberg у вівторок, 27 вересня.

Журналісти підрахували, що якщо в РФ буде мобілізовано 300 тисяч осіб, то це змусить, приблизно, одного зі ста активних працівників країни звільнятися з роботи, аби йти на фронт. У поєднанні з відтоком росіян, що втікають із країни, щоб уникнути мобілізації, це створить дефіцит робочої сили.

Опитані виданням російські економісти вважають, що мобілізація також завдасть відчутного удару споживчим настроям, що призведе до істотного падіння внутрішнього попиту. За їхніми прогнозами, мобілізація додасть ще 0,5% скорочення ВВП цього року.

Bloomberg пише, що багато російських компаній намагаються запобігти призову своїх працівників. Причому високотехнологічні підприємства, яким пообіцяли, що їхніх співробітників не призиватимуть на службу, зіткнулися з тим, що їх працівників також мобілізують, через що деякі компанії зафрахтували приватні літаки для евакуації свого персоналу до інших країн.

При цьому очікується, що найбільшого удару мобілізація, ймовірно, завдасть галузям сільського господарства та будівництва, оскільки більшість призовників є вихідцями із сільської місцевості.

За словами експертів, у довгостроковій перспективі мобілізація та зростання кількості загиблих та поранених у війні знизить і без того невелику чисельність росіян найбільш працездатного віку.

Крім того, щоб залучити додаткові кошти протягом двох років, у РФ планують значно підвищити збирання податку на прибуток, зростуть і регульовані державою комунальні послуги.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ