КДБ Білорусі чекає переломного моменту у війні взимку

Голова Комітету державної безпеки Білорусі Іван Тертель вважає, що переломним моментом у російській війні в Україні може стати період із листопада до лютого.

КДБ Білорусі чекає переломного моменту у війні взимку

Про це повідомляє російське пропагандистське видання «РИА Новости«, Міноборони Білорусі в Telegram

Пряма мова Тертеля: «Якщо Російська Федерація якісно проведе мобілізацію, забезпечить своє угруповання технічними засобами і передовим озброєнням, то бойові дії вступлять у ключову фазу. За нашими оцінками, у період листопада цього року до лютого наступного буде переломний момент».

Деталі: Зі свого боку Міноборони Білорусі цитує заяву держсекретаря Радбезу РБ Олександра Вольфовича про те, що Україна нібито намагається завдати удару по Білорусі, а НАТО і європейські країни нібито «вже відкрито розглядають можливі варіанти агресії» проти РБ.

Пряма мова Вольфовича: «У вищих ешелонах влади України також обговорюється можливість нанесення удару по Білорусі, насамперед використовуючи наших втікачів, які там перебувають: полк Калиновського, батальйон Литвина та інші незаконні збройні формування».

Деталі: При цьому міністр оборони Білорусі Віктор Хренін знову повторив наратив самопроголошеного президента РБ Олександра Лукашенка про те, що завдання регіонального угруповання військ нібито «суто оборонні». А всі заходи, що проводяться зараз, нібито спрямовані на «адекватне реагування на дії поблизу білоруських кордонів».

Що було раніше: 30 вересня керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Україна повернеться в окупований Крим – це відбудеться зі зброєю і досить скоро.

За його прогнозом, взимку війна значною мірою стихне, але після зими почнеться завершення цього конфлікту виходом на першому етапі на адмінкордони станом на 1991 рік.

Буданов вважає, що звільнення Криму буде «не влітку, а до кінця весни, можливо, трохи раніше».

Передісторія:

  • 10 жовтня самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко зустрічався зі білоруськими військовими та силовиками, яким заявив, що напередодні просив передати президенту України погрозу, що»Кримський міст здасться квіточками», якщо українці посягнуть на територію Білорусі.
  • Він також заявив, що Росія і Білорусь домовилися про розгортання спільного регіонального угруповання військ і анонсував, що незабаром у його країну знову повернуться російські військові.
  • Міністр оборони Білорусі Віктор Хрєнін окремо застеріг,  щоб Україна не робила «неправильних кроків і не «провокувала», аби уникнути війни.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ