Туреччина знову говорить з РФ про «зернову угоду»

Судна з українським зерном, які вже прибули до Стамбула, проходять перевірку, але нові зерновози з України поки що не вирушатимуть.

Туреччина знову говорить з РФ про "зернову угоду"

Після оголошення Росією про тимчасове призупинення участі в «зерновій угоді» Туреччина розпочала переговори з Москвою і сподівається на успішне їхнє завершення, повідомив агентству Bloomberg турецький чиновник на умовах анонімності.

За словами представника Туреччини, «є підстави для оптимізму, що переговори з Росією можуть досягти прогресу».

Пізніше Міністерство оборони Туреччини офіційно підтвердило проведення переговорів із російською стороною.

«Міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар продовжує переговори та координацію зі своїми співрозмовниками, а відповідні органи влади продовжують переговори та координацію між собою», — йдеться у повідомленні відомства.

«Під час цих зустрічей сторонам нагадується про важливість продовження ініціативи, яка має позитивний вплив на людство у всьому світі і доводить, що всі кризи можна вирішити за допомогою доброї волі та діалогу, а також про важливість уникнення різного роду провокацій, які негативно впливатимуть на продовження роботи механізму», — додають у Міноборони Туреччини.

Судна з українським зерном, які вже прибули до Стамбула, проходять перевірку, але нові зерновози з України поки що не вирушатимуть.

Нагадаємо, 29 жовтня Росія заявила, що зупиняє участь у реалізації «зернової угоди», назвавши терактом атаки проти військових кораблів у Севастопольській бухті. У Міноборони РФ заявили, що метою атаки у Севастопольській бухті стали кораблі Чорноморського флоту, які нібито були задіяні у забезпеченні безпеки зернового коридору.

В ООН прокоментували, що «підтримують контакти» з російською владою після повідомлень про вихід із ініціативи. ЄС та США у свою чергу закликали РФ відновити участь у «зерновій угоді».

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ