РФ скоїла масу злочинів на території України — Пентагон

Сполучені Штати отримують дедалі більше доказів системних військових злочинів РФ в Україні.

РФ скоїла масу злочинів на території України - Пентагон

Існує безліч свідчень того, що російські окупаційні війська вчиняють систематичні військові злочини у кожному регіоні України, який перебуває під їхнім контролем. Про це заявила посол із особливих доручень у справах глобального кримінального правосуддя Державного департаменту США Бет Ван Шак, у понеділок, 21 листопада, пише CNN.

Вона уточнила, що до цих військових злочинів належать навмисні та невиборчі напади на цивільне населення та елементи громадянської інфраструктури, жорстоке поводження з цивільними та військовополоненими та спроби приховати ці злочини, інформація про страти, катування та сексуальне насильство.
«Є переконливі свідчення про фізичне та психологічне насильство, у тому числі страти без суду в рамках операцій, а також про насильницьке переміщення та депортацію, у тому числі тисяч українських дітей, які були викрадені та насильно усиновлені сім’ями в Росії», — наголосила Бет Ван Шаак.
Вона також згадала про створену Росією «велику транснаціональну інфраструктуру фільтраційних операцій, через яку зараз проходять тисячі громадян України», що є порушенням міжнародного права.
«Існують переконливі повідомлення, що описують фізичне та психологічне насильство, включаючи страти без судочинства як частину операцій, а також примусове переміщення та депортацію, включаючи тисячі українських дітей, викрадених та насильно усиновлених сім’ями в Росії», — сказала вона.
Представниця Держдепу зазначила, що Росію звинувачують і у навмисних ударах по енергосистемах України з метою залишити людей без електрики та тепла. Це дія, яка прирівнюється до військового злочину, наголосила Шаак.
Посол запевнила, що США підтримують Міжнародний кримінальний суд, українську Генеральну прокуратуру, яка вже виявила тисячі інцидентів, які можуть мати статус військових злочинів, а також Слідчу комісію ООН та європейську спільну слідчу групу.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ